این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

فرم های مختلف پیپ : فرم Canadian

 

این پیپ از خانواده مدل بیلیارد است ، و به دلیل داشتن ظاهر زیبا و کیفیت منحصر به فردش علاوه بر اینکه در بین مجموعه پیپ های پیپ کشان جای ویژه ای دارد که حتی برخی از پیپ کشان کلکسیونر این پیپ بوده و هیچ پیپی را به شایستگی پیپ های کانادین نمی دانند.

پیپ کانادین دارای مزایای ویژه و البته معایب خاصی نیز هست.

ابتدا مزایا:

یک: پیپ کانادین دارای شنک بلندیست ، به طوری که در بعضی از آنها تقریبا استم حذف و از نظر ظاهری به یک لیپ باتن و بیت و از درون هم تنها یک تنون دیده می شود. شنک بلند این پیپ ها نقش یک فیلتر طبیعی برایری را بازی می کند ، به طوری که بخش قابل توجهی از قطران و نیکوتین توتون پیش از رسیدن به مصرف کننده جذب شنک می شود.

دوم: شنک بلند این پیپ ها گرمای دود را به خود جذب می کنند و در نتیجه دود بسیار خنک می شود که این امر باعث نهایت بهره از مزه و طراوت توتون می شود ، یک پیپ کش ، با تجربه پنجاه سال پیپ کشی معتقد است که این پیپ ها بعد از پیپ های کالاباش مطبوع ترین دود را دارند . دودی که نه مانند پیپ های چرچ واردن سخت به دهان می رسد و نه مانند دیگر پیپ ها داغ است ، پک زدن به این پیپ ها مانند مکیدن یک نوشیدنی گرم با نی است .

وزن این پیپ ها کم است و به راحتی لای دندان قرار می گیرد و به علاوه به دلیل بلند بودن این پیپ ها دود به چشم مصرف کننده نمی رود .

چهارم: پیپ کانادین درست به میزان نیاز هوا می گیرد در نتیجه پیپ نه زود به زود خاموش می شود و نه سریع می سوزد .

اما معایب :

اول : شنک بلند این پیپ ها را باید در فواصل زمانی کم تمیز کرد ، چون این پیپ ها مانند دیگر پیپ ها استم (به شکل معمول) ندارند و جای استم را شنک گرفته و شنک هم بر خلاف استم قطران را به خود جذب می کند و در صورتی که زیاد درون آن بماند به سختی پاک شده و نیاز به ابزار مخصوص دارد .

دوم : ساخت ایر هول بلند نیاز به مهارت ، ابزار دقیق و ظرافت دارد و کوچکترین انحرافی باعث ترک های ریز بر روی شنک و شکستن پیپ می شود .

سوم : ظرافت به کار رفته در پیپ های کانادین باعث آسیب پذیری ابتدایی پیپ می شود ، چوب پیپ های برایر در ابتدا و پیش از نوزده / بیست بار استفاده اولیه ترد و شکننده است و ظرافت این پیپ ها این مسئله را تشدید می کند .

سوم : اصل و مرغوب بودن این پیپ ها بیش از دیگر پیپ ها اهمیت دارد چرا که انواع تقلبی و نامرغوب این پیپ خیلی زود ترک برداشته و شنکشان کج و یا مسدود می شود .

در سال های اخیر به دلیل رواج پیپ های فیلتری تولید پیپ های کانادین محدود شده چون ظرافت یکی از مهم ترین خصائص این پیپ هاست ، ظرافتی که با یک فیلتر ۹ و یا ۶ میلیمتری خدشه می پذیرد و تنها با فیلتر های سه میلمتری قابل دستیابی است . فیلتر های ۳میلمتری هم به دلیل تولید و استفاده محدود کم تولید شده و گران هستند .

 

خواندن 788 دفعه