این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

پیپ ممتاز!

 

سوالی که بطور مکرر و متوالی در دنیای پیپ مطرح میشود این است که :

یک پیپ برایری خوب چگونه پیپی است !

و یا به بیانی دیگر :

چه عواملی باعث متمایز شدن یک پیپ برایری می شوند ؟

- آیا کیفیت برایر مصرفی موثر است !
- آیا عمل آوری برایر مهم است !
- آیا کار دست و هنر و تخصص سازنده تاثیر گذار است !
- آیا فرم و شکل ظاهری پیپ نقش دارد !
- آیا راحتی پیپ در دست و دهان فاکتور تاثیرگذار است !
- فینیش نهایی !
- وزن پیپ !
- همه موارد !
و یا هیچکدام !؟

پرسشی به ظاهر ساده و پاسخی پیچیده و چالش برانگیز !

اولین نکته در این زمینه توجه به این مطلب است که ظاهر و حسی که پیپ در ذهن مصرف کننده و دستان وی ایجاد میکند ! نقش بسیار مهمی در رضایت فرد از پیپ مورد نظر خواهد داشت !
چه بسا شما بعنوان مصرف کننده از ظاهر پیپی خوشتان بیاید ! و احتمال اینکه اسموک آن پیپ نیز برای شما خوشایند باشد و رضایت شما را جلب کند ! بسیار بسیار بالاست .

به قول مثل معروف :
وصف العیش ، نصف العیش !

و به قول همزاد فرنگی همین مثل در دنیای پیپ :
ظاهر پیپ نیمی از لذت پیپ کشیدن است !

پس تاثیر ذهنی ظاهر یک پیپ و پیوند و ارتباطی که بین یک پیپ و فرد مصرف کننده برقرار میشود در داشتن تجربه لذت بخش از اسموک آن پیپ بسیار موثر است !

شاید پاسخ به پرسش مطرح شده بطور دقیق و قطعی امکان پذیر نباشد ! اما در این مقال سعی بر این داریم که به عوامل موثر در برتری و کیفیت یک پییپ برایری بپردازیم :

- مواد اولیه Material :

- منشا و زادبوم برایر Origin :

برایر مصرفی در ساخت پیپ از کشورهای حوزه مدیترانه همانند : اسپانیا ، فرانسه ، الجزایر ، مراکش ، تونس ، ایتالیا ، یوگوسلاوی ( سابق ) ، آلبانی ، یونان و ... بدست می آید .

در این میان عقیده بر آن است که کیفیت برایر بدست آمده از مناطق : ایتالیا ، ساردینیا ، یونان و الجزایر نسبت به برایر بدست آمده از مناطق : اسپانیا ، فرانسه و ... بیشتر و مرغوب تر است .

- سن برایر Age :

این مسئله به اثبات رسیده است که برای داشتن یک پیپ برایری ممتاز و با کیفیت بالا ، برایر مصرفی حداقل باید ۵۰ سال سن داشته باشد ! تنها با این سن و قدمت ، برایر مصرفی به مرحله و درصدی از تراکم و چگالی رسیده است که بتواند در برابر حرارت و شیره ایجاد شده بر اثر سوختن توتون در طول زمان ، مقاومت و ماندگاری و عملکرد مناسب ، از خود بروز دهد .

منافذ موجود در یک برایر با سن کم نسبت به برایری با سن بیشتر ، احتمال بیشتری دارد که در اثر شیره ایجاد شده در اثر سوختن توتون در مدت زمان کمتری اشباع شود ! پس استفاده از برایر با سن بیشتر و مراقبت و رسیدگی مناسب از پیپ باعث میشود که بتوان برای دهه ها از یک پیپ اسموکی لذت بخش و با کیفیتی ، داشت .

تشخیص و انتخاب یک پیپ برایری ساخته شده از برایری با سن بالا از روی مشاهدات عینی و ظاهر پیپ ، امکان پذیر است !

توجه به این عبارت می تواند راهنمای شما باشد :

طرح و نقش های روی پیپ نمایان کننده سن برایر هستند !

حال چه طرح های شعله ای باشند Flame grain
چه طرح های ترکیبی Mixed grain
چه طرح های چشم پرنده ای Birdseye
چه نقش های مستقیم Straight grain
و .... !!!

مسلما تشخیص سن برایر از روی طرح و نقش ظاهری ، در پیپ هایی با فینیش Smooth کاری راحت تر می باشد نسبت به پیپ هایی با فینیش Sandblast .

اما در فینیش Sandblast نیز با نگاهی دقیق به الگوهای ایجاد شده بر روی پیپ می توان حدس هایی در مورد سن برایر مصرفی زد که البته این کار به کمی تجربه بیشتر و تخصص نیاز دارد .

توجه به این نکته ضروری است که پیدا کردن برایر با سن بالا و مناسب ، در این دوره کار سختی و دشواری است !

مناطقی که منشا رشد و نمو برایر های با کیفیت هستند به دلیل برداشت بی رویه و شرایط آب و هوایی و اقلیمی ، از نظر کیفیت خاک فقیر شده اند و در چنین شرایطی رشو و نمو برایر به سختی و در زمان بسیار بیشتری صورت میگیرد و نیازمند صبر و حوصله بسیار زیاد است .

- وزن Weight :

گفته می شود که داشتن وزن کم و سبک بودن نشانه کیفیت بالای پیپ برایری است !

شاید خیلی از سازندگان پیپ نیز چنین اعتقادی داشته باشند !
اما توجه به یک نکته ضروری به نظر می رسد :
در ساخت پیپ از دو نوع کلی گیاه برایر استفاده می شود :

- گیاه ماده
- گیاه نر

غده برایری گیاه مذکر ، بلند تر ، باریک تر و با چگالی کمتر است .
غده برایری گیاه مونث ، کوتاه تر ، ضخیم تر و با چگالی بیشتر است .

پس پیپ های ساخته شده از برایر نر ، مناسب کسانی است که اسموک داغ ندارند و از توتون های ساده و با سوختن خنک تر استفاده می کنند و از سبکی پیپ خود لذت می برند .

پیپ های ساخته شده از گیاه ماده با وزن بیشتر و دیواره آتشگاه ضخیم تر و در کل با چگالی بیشتر مناسب پیپ کش هایی است که اسموک داغی دارند و عادت به مصرف توتون های آروماتیک و یا پر شیره که پر حرارت تر میسوزند ، دارند .
پس اگر عضو این گروه هستید ! برای داشتن خیالی راحت در حین اسموک ، بهتر است از پیپ هایی با وزن بیشتر و چگال تر که معمولا از برایر های مونث ساخته شده اند ، اسفاده کنید .

- عمل آوری Curing :

سازندگان پیپ بعد از تهیه بلاک های برایری از منابع خود ، برای عمل آوری و آماده سازی برایر ها دو راه دارند :

- روش اول Air_ Dry : که طولانی و در طی چندین سال صورت میگیرد .

- روش دوم Kiln_ Dry : که کوتاه و در طول چند روز به اتمام می رسد .

بیشتر سازندگان پیپ های ممتاز و با کیفیت ترجیح می دهند از روش Air_ Dry تخت شرایط کنترل شده استفاده کنند به دلیل اینکه روشی طبیعی برای آماده سازی و رطوبت زدایی از بلاک های برایری است و همچنین احتمال ترک خوردن و شکاف برداشتن بلاک ها در طول مراحل ساخت پیپ را به کمترین حالت می رساند .

مدت زمان لازم در این روش بسته به منطقه ای که برایر در آنجا رشد کرده است متفاوت است ! به عنوان مثال برایر های منطقه Calabria در جنوب ایتالیا به دلیل ماسه و شنی بودن خاک منطقه و خشکی آن ، زمانی در حدود ۱ تا ۳ سال بسته به اندازه برایر برای عمل آوری زمان نیاز دارند .

در حالی که برایر های منطقه Tuscon در شمال ایتالیا به دلیل خاکی بودن منطقه و رطوبت بیشتر نیاز به زمان بیشتری در خدود ۳ تا ۵ سال دارند .

در روش دوم ، شیوه پختن در کوره Kiln_ Drying می باشد که اگر چه از لحاظ زمانی بسیار کوتاه است ودر طی تنها چند رور عمل آوری صورت میگیرد اما به عقیده گروهی در این شیوه مقداری از صمغ موجود در برایر در داخل برایر بصورت پخته شده باقی می ماند به جای اینکه تماما تبخیر شده و خارج شود !

تا بدین جای مطالب به این نتیجه خواهیم رسید که هر گاه شما پیپی تهیه کنید در هر منطقه از جهان ، رضایت شما از پیپ خریداری شده بستگی به مواردی همچون :

- برایر مصرفی از چه منطقه ای باشد !
- سن برایر چقدر بوده است !
- برایر مذکر بوده یا مونث !
و ....خواهد داشت .

علاوه بر تمام موارد گفته شده در بالا ، اینکه بلاک برایری در پروسه تبدیل شدن به پیپ نهایی چگونه مراحل مختلف از عمل آوری تا رسیدن به محصول نهایی را گذرانده و توسط چه سازنده و استاد کاری این مراحل انجام شده است ، در تبدیل شدن یک پیپ برایری از یک محصول معمولی به یک کالای ممتاز و متفاوت ، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

 

خواندن 145 دفعه