این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته به آن می باشد. طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکنندگان می بایست بالای 18 سال باشند.

طعم و بوی توتون

تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که طعم و عطر و بوی مواد غذایی با حرارت دیدن تغییر میکند.

فرضا مرغ خام و پخته شده!
و نکته دیگر اینکه تفاوت در طعم و مزه و بو با میزان حرارتی که به مواد غذایی میدهیم نیز تغییر میکند یعنی اینکه مرغ آب پز شده یا پخار پز و یا سرخ شده و یا کباب شده دارای مزه  و طعم و بوی متفاوتی دارد .
و جالب اینکه اگر غذای پخته شده را سرد کنید و در مرحله بعدی بخواهید گرم کنید و مصرف کنید دیگر طعم و مزه و بوی اولیه را نخواهید داشت.
تمام مطالب گفته شده بالا در مورد توتون هم صدق میکند .
هنگامی که اولین شعله بر روی توتون گرفته میشود طعم و مزه و بوی توتون شروع به تغییر میکند .
بهترین مرحله برای درک بهترین طعم و مزه و بو از توتون مصرفی همان مرحله اول که منظور شعله اول و دوم است که برای روشن کردن پیپ استفاده میشود و بعد از آن با شعله ور شدن توتون و بالا رفتن و تغییر حرارت در طی فرایند پیپ کشیدن طعم و مزه و عطر توتون با هر اسموک اندکی تغییر میکند و شما به هیچ عنوان نخواهید توانست انتظار درک یک عطر و طعم ثابت از توتون مصرفی خود را داشته باشید .
بعضی از دوستان روشهایی ارائه میدهند مانند اینکه بجای تمپ کردن خاکستر سوخته شده را خالی کنید و سپس به پیپ کشیدن ادامه دهید !
شاید اندکی کمک کند اما توجه داشته باشید که توتون زیرین از  حرارت بالایی خود تاثیر گرفته و گرم شده و مرحله تغییر عطر و مزه آن شروع شده پس حتی با خالی کردن خاکستر هم هیچگاه به طعم و عطر اولیه دست پیدا نخواهید کرد .
نکته بسیار مهم در این گفتار این است که هدف از پیپ کشیدن اصلا داشتن عطر و طعم اولیه و یکسان از توتون نیست !
توجه داشته باشید که عطر و طعم توتون را مشابه عطر و ادکلن مصرفی خود بدانید که بعد از اسپری شدن و در طول زمان دارای رایحه های مختلف است اگرچه با استشمام آن متوجه خواهید داشت که کدام عطر است اما این را هم میدانید که این عطر در ابتدای اسپری شدن یک عطر و بو دارد و بعد از آن به مرور تغییر میکند .
پس در هنگام پیپ کشیدن و مصرف توتون با این فکر که باید عطر و بوی ثابت داشته باشید جلو نروید بلکه خود را آماده تجربه ای زیبا و دلنشین از تغییر در توتون مورد علاقه خود کنید و از آن لذت ببرید .
فقط سعی کنید به روشی صحیح پیپ بکشید .

خواندن 716 دفعه