این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته به آن می باشد. طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکنندگان می بایست بالای 18 سال باشند.

مختصری درباره درک و دریافت طعم و مزه توتون ( قسمت اول )

بسیاری از دوستان بطور مکرر در مورد طعم و مزه توتون سوال می پرسند که چطور میشه طعم و مزه توتون را حس کرد و یا به اصطلاح چطور میشه مزه توتون را درآورد !!!

اول اینکه مزه توتون درآوردنی نیست !
به این معنی که شما نمیتوانید مزه توتون را در بیاورید بلکه هر توتون با هر ترکیب و سبکی که باشه خب مسلما طعم و مزه خاص خودش را دارد و در هنگام شعله ور شدن چه شما بلد باشید و چه بلد نباشید مزه و طعم خود را آزاد میکند !

پس سوال درست این است که بپرسیم چطور میشود مزه و طعم توتونی که استعمال میکنیم را حس کنیم !؟

برای رسیدن به جواب این پرسش باید موارد متعددی را در نظر داشت :

اول اینکه باید نسبت به انواع برگ توتون، انواع ترکیبات توتون، انواع روشهای تهیه و بلند کردن توتون ، انتخاب درست پیپ مناسب با توتون ، انتخاب توتون مناسب با زمان مصرف ، روش صحیح نگهداری توتون ، روش صحیح پرکردن پیپ ، روش صحیح اسموک پیپ و ..... ! حداقل اطلاعاتی داشته باشید .

مسئله بعدی اینکه برای درک مزه و طعم توتون باید توانایی ذاتی این کار را هم داشته باشید ! به این معنی که برخی افراد قدرت درک طعم و مزه بیشتر و قوی تری نسبت به دیگر افراد دارند ! و این مسئله ذاتی است ! برخی قدرت چشایی و بویایی قوی تری دارند و این موضوع به درک بهتر و بیشتر طعم و مزه توتون کمک شایانی می کند . حتی شاید در فردی حساسیت نسبت به طعم و مزه خاصی نسبت به مزه های دیگر بیشتر باشد ! فرضا شوری را بیشتر و بهتر نسبت به مزه های دیگر حس کند !

گذشته از مسائل فنی و تاریخی و جسمی و فیزیکی به این مسئله هم باید توجه داشته باشید که طعم و مزه و بوی توتون نسبت کاملا مستقیم و تنگاتنگ با نوع برش و کات توتون دارد .
یکی از دوستان سوال کرده بودند که در مورد درک مزه توتون های فلیک مشکل دارند !
باید به این موضوع توجه کنین که هر چه کات و برش توتون ریزتر باشد ، سطح تماس توتون با مولکول های هوا بیشتر و در نتیجه پخش بو و مزه آن توتون بیشتر است.
در مورد توتون های فلیک به دلیل فشرده بودن و تراکم زیاد سطح تماس توتون با هوا کمتر و در نتیجه بطور طبیعی درک مزه و طعم آن کمی پیچیده تر از انواع دیگر برش های توتون است .
برای درک موضوع مثالی میزنم :

دانه های قهوه بو و رایحه بسیار دلنشینی دارند ولی با این حال اگر آنها را آسیاب کنین بو و رایحه و طعم و مزه حاصل از قهوه آسیاب شده چندین برابر می شود .

و نکته دیگری که باید توجه داشته باشین این است که از هر توتون و ترکیب خاص باید انتظار چه طعم و مزه ای داشته باشیم تا در هنگام مصرف آن توتون با تمرکز بیشتر و با پیش زمینه ذهنی از طعم و مزه آن توتون بتوانیم درک و دریافت بهتر و بیشتر از استعمال توتون مذکور داشته باشیم که در این مورد در آینده ای نزدیک توضیحات بیشتری خواهم داد .

خواندن 570 دفعه