معرفی انواع توتون پیپ

در این مقاله می خوانید :

 1 – توتون پیپ Dan Tobacco – Mail Steamers To New York ( Ocean Liner ) :

توتونی مناسب آروماتیک پسندان آنهم از نوع فول اتوماتیک از کمپانی بزرگ Dan Tobacco با طعمی ملایم متشکل از بلک کوندیش کهنه شده و طعم دار ، ویرجینیای طلایی با طعم میوه های منطقه کارائیب و رگه‌هایی از عطر و طعم نارگیل .
این محصول در بازار مصرف تحت نام New York Black And Gentle نیز شناخته می شود .
در هنگام باز کردن درب قوطی با حجم وسیعی از عطر و رایحه میوه ای روبرو خواهید شد ، مسلماً برای کسانی که به دنبال توتون آروماتیک با رایحه زیاد هستند می تواند گزینه مناسبی باشد .
عطر و بوی میوه های مناطق گرمسیری همچون هلو و انبه و … که البته نمی‌توان هر یک از این میوه ها را به تنهایی شناسایی کرد اما ترکیبی از رایحه تمامی میوه ها در کنار هم حس خواهد شد که همین امر باعث برانگیختن حس چشایی و بویایی شده و شما را ترغیب به کشیدن و مصرف این توتون می کند .
از لحاظ ظاهری به صورت رشته‌های ریبون اما با ظاهری زمخت و بزرگ برش داده شده است ، شاید اینطور به نظر بیاید که در ابتدا قصد تولید کننده ارائه این توتون به صورت فلیک شکسته بوده و یا اینکه ورقه های فلیک خرد شده هستند ، ترکیبی از ویرجینیا و بلک کوندیش با حجم وسیع شیرینی و شکر که در فضا حس می شود .
با گرفتن شعله بر روی آن با دنیایی از طعم های میوه‌های مواجه خواهید شد که البته بهترین قسمت آن با کمی دقت و وسواس ، طعم شیرین و ملیح ویرجینیای طلایی می باشد .
برای کسانی که به دنبال رایحه محیطی توتون مصرفی خود می باشند باید مژده دهیم که با مصرف این توتون حتماً اطرافیان شما خواهند پرسید که : چه توتونی مصرف می‌کنید که چنین رایحه دلپذیری دارد .
مثل همیشه اسم آرام و هوادهی قبل از بارگذاری در صورت نیاز فراموش نشود .

معرفی انواع توتون پیپ


2 – توتون پیپ Dan Tobacco – Deutsche Ost – Afrika – Linie ( Ocean Liner ) :

توتونی مناسب آروماتیک پسندان آنهم از نوع فول اتوماتیک از کمپانی بزرگ Dan Tobacco با طعمی ملایم متشکل از بلک کوندیش کهنه شده و طعم دار ، ویرجینیای طلایی با طعم میوه های منطقه کارائیب و مرکباتی .
این محصول در بازار مصرف تحت نام Ocean Liner Black And Bright نیز شناخته می شود .
در هنگام باز کردن درب قوطی با حجم وسیعی از عطر و رایحه میوه ای روبرو خواهید شد ، مسلماً برای کسانی که به دنبال توتون آروماتیک با رایحه زیاد هستند می تواند گزینه مناسبی باشد .
عطر و بوی میوه های مناطق گرمسیری و مرکباتی که البته نمی‌توان هر یک از این میوه ها را به تنهایی شناسایی کرد اما ترکیبی از رایحه تمامی میوه ها در کنار هم حس خواهد شد که همین امر باعث برانگیختن حس چشایی و بویایی شده و شما را ترغیب به کشیدن و مصرف این توتون می کند و تا مدت زیادی عطر و رایحه آن بعد از اسموک در پیپ و ذهن و دهان شما به یادگار خواهد ماند .
از لحاظ ظاهری به صورت ردی رابد اما با ظاهری زمخت و بزرگ برش داده شده است ، این نوع برش کار را جهت بارگذاری توتون در داخل آتشگاه پیپ‌برای مصرف کننده راحت میکند و مسلما جهن بارگذاری با مشکلی روبرو نخواهید شد .
ترکیبی از ویرجینیا طلایی و بلک کوندیش با حجم وسیع شیرینی و شکر و نت های مرکباتی که در فضا حس می شود .
با گرفتن شعله بر روی آن با دنیایی از طعم های میوه‌های مواجه خواهید شد که البته بهترین قسمت آن با کمی دقت و وسواس ، طعم شیرین و ملیح ویرجینیای طلایی بهمراه رگه هایی از نا های مرکباتی می باشد .
برای کسانی که به دنبال رایحه محیطی توتون مصرفی خود می باشند باید مژده دهیم که با مصرف این توتون حتماً اطرافیان شما خواهند پرسید که : چه توتونی مصرف می‌کنید که چنین رایحه دلپذیری دارد .
مثل همیشه اسم آرام و هوادهی قبل از بارگذاری در صورت نیاز فراموش نشود .

معرفی انواع توتون پیپ

toton29

3 – توتون پیپ Davidoff Flake Medallions :

شاید بتوان گفت در میان تولیدات این برند در خانواده توتون پیپ ، یکی از برترین ها و پرطرفدار ترین محصولات به شمار می رود که هواداران بسیاری دارد .
توتونی از خانواده ویرجینیا پریک با همراهی بلک کاوندیش که به‌صورت برشهای سکه های بزرگ ارائه شده است که دارای هسته ای فشرده از بلک کوندیش و لایه میانی و بیرونی متشکل از بهترین ویرجینیاهای موجود و دست چین شده و پریک ادویه ای و دلچسب می باشد .
بسیاری از پیپ کش ها شکایتی که از ترکیبات ویرجینیا دارند این است که با حرارت بالا می سوزد – شیره دارد-زبان را اذیت می کند-نیاز به روشن کردن های پیاپی دارد و …
می‌توان گفت که برای این دسته از افراد این توتون می تواند گزینه ای مناسب بدون تمام ایرادات گفته شده و در عین حال حس و حال اسموک ویرجینیای مرغوب و باکیفیت باشد .
پیشنهاد می‌شود برشهای سکه‌های را به تکه های ریز تر تبدیل کنید و سپس در داخل آتشگاه بارگذاری نمایید تا بتوانید اسموک با کیفیت و لذت بخشی داشته باشید .
شاید بتوان این توتون را با توتون های Dunhill Navy Rolls-Escudo هم خانواده دانست و مشابهت هایی بین آنها دید .
پروفایل طعمی متشکل از طعم های شیرین میوه ای ، علفی ، چوبی ، نان ، زمینی و خاکی به همراه طعم ادویه ای خاص پریک که کاملاً قابل حس و درک می باشد و شیرینی و مزه حاصل از وجود بلک کوندیش که در کنار سایر طعم‌ها ترکیب دلپذیری ارائه می‌دهد .
توتونی تهیه شده از ویرجینیا / پریک / بلک کوندیش ، تحت نام برند دیویدوف و تهیه و تولید شده توسط کمپانی Orlik که به صورت برشهای سکه ای بزرگ ارائه شده است .
مثل همیشه اسموک آرام و هوادهی قبل از بارگذاری در صورت نیاز فراموش نشود .معرفی انواع توتون پیپ


4 – توتون پیپ Davidoff Danish Mixture :

محصولی ارزنده و با کیفیت از برند دیویدوف باب طبع آروماتیک پسندان که در سبک و استایل آروماتیک های دانمارکی و یا به عبارتی Danish Style تهیه و تولید و روانه بازار مصرف شده است .
وظیفه بلند کردن و تهیه و تولید این توتون بر عهده کمپانی Orlik بوده است که همه دوستداران توتون‌ پیپ با محصولات این کمپانی آشنا هستند و درباره کیفیت تولیدات آن جای بحثی وجود ندارد .
توتونی تهیه شده از بهترین برگهای ویرجینیا به همراه برلی و بلک کوندیش با عطر و رایحه انجیر ، شیره افرا ، گردو ، عسل که به صورت رشته ای برش خورده و ارائه شده است که همین امر بارگذاری آن را بسیار راحت کرده است .
رایحه ای که از قوطی بسته‌بندی به مشام می‌رسد ترکیبی خوشبو و معطر از عسل ، میوه‌های تخمیر شده با طعم شیرین و خوشمزه می باشد .
هر سه عضو تشکیل دهنده این توتون یعنی ویرجینیا ، برلی و بلک کاوندیش به صورت رشته‌ای برش داده شده‌اند که باعث تعادل در طعم و مزه و رایحه ، سهولت در بارگذاری و همچنین سوختن یکدست و راحت شده است .
دارای پروفایل طعمی مرکباتی ملایم به همراه شیرینی با طعمهای ادویه و آجیلی مختص برلی و طعم خاص شیرین و میوه ای بلک بندیش میباشد .
دارای رایحه محیطی بسیار خوشبو و جذاب می باشد که متشکل از نان تست ، شکر قهوه‌ای و شیره افرا به همراه شیرینی خوش عطری می باشد که مطمئنا اطرافیان شما را به وجد خواهد آورد و این مسئله می‌تواند برای کسانی که رایحه محیطی برایشان مهم است مزیتی به حساب بیاید و انتخاب این توتون گزینه مناسبی برای آنها باشد .
مثل همیشه اسموک آرام و هوادهی قبل از بارگذاری در صورت نیاز فراموش نشود .معرفی انواع توتون پیپ


5 – توتون پیپ Davidoff English Mixture :

ارائه ای از برند دیویدوف که تهیه و تولید و بلند کردن آن بر عهده کمپانی Orlik بوده است .
توتونی در سبک و استایل سنتی و قدیمی انگلیش ، محصولی که با بازخوردی دوگانه از سوی مصرف کنندگان مواجه شده است :
گروهی که اکثراً پیپ کش های قدیمی می باشند آن را پسندیده و تحسین کرده اند و آن را نمونه ارزنده توتون های سبک قدیم انگلیش می‌دانند و گروه دیگر که اکثراً پیپ کش های نسل جوان و امروزی هستند با طعم و محتوای آن ، احساس غریبگی و ناآشنایی می‌کنند .
توتونی است متشکل از برلی ، ویرجینیا ، پریک و لاتاکیا قبرسی .
شاید بتوان گفت این توتون همان توتون Dunhill Nightcap است اما بدون عمق و ژرفای موجود در دانهیل .
گروه دیگر نیز آن را چیزی مابین توتونهای Dunhill My Mixture 965 – Dunhill Early Morning می‌دانند .
در توصیفی بهتر می توان آنرا توتونی از سبک سنتی انگلیش و ملایم دانست برای استفاده روزمره و حتی در هنگام صبح ! چرا که شما با توتونی از خانواده انگلیش مواجه هستید که عطر رایحه لاتاکیا قبرسی ، شیرینی ویرجینیا ، طعم ادویه ای و آجیلی پیک و برلی را حس خواهید کرد اما با گیرایی و عمقی ملایم که این محصول را مناسب استفاده روزمره و در دفعات پی در پی در یک روز کرده است .
شاید به همین دلیل ، یعنی نبودن گیرایی بالا و ژرفای زیاد که از سبک انگلیش انتظار می‌رود گروهی از پیپ کش ها نتوانستند با این طور ارتباط مناسب برقرار کنند .
در هر صورت شما با توتونی از خانواده انگلیش با مشخصات بارز این سبک مواجه هستید که به صورت رشته ای متوسط که کمی پهن تر از برش‌های رشته‌های معمول است ، با گیرایی ملایم ، مناسب جهت استفاده روزمره مواجه هستید که این امکان را به شما می دهد که در طول روز از مصرف آن لذت ببرید .
باز هم مثل همیشه اسموک آرام و هوادهی قبل از بارگذاری در صورت نیاز را فراموش نکنید .معرفی انواع توتون پیپ


6 – توتون پیپ Davidoff Royalty :

محصولی از برند دیویدوف که توسط کمپانی مشهور و بنام  Orlik تهیه و بلند شده است .
توتونی است در سبک انگلیش به شیوه و روش سنتی و قدیمی آن .
هستند بسیاری از افراد که علاقه فراوانی به مصرف توتونهای انگلیش دارند اما گیرایی و قدرت و شاید رایحه این گونه توتون ها آنها را دچار تردید کرده است ، این توتون محصولیست مناسب برای کسانی که علاقه مند به سبک انگلیش هستند چرا که در عین حال که محصولی است کاملاً انگلیش اما بسیار ملایم با رایحه ای دلپذیر و طعمی دلچسب می باشد که همین امر این توتون را مناسب برای تازه واردین به دنیای پیپ و توتون و یا کسانی که تازه قصد مصرف توتون های سبک انگلیش را دارند ، کرده است .
توتونی تشکیل شده از برگ‌های منتخب و دستچین ویرجینیا ، ترکیش / اورینتال و لاتاکیا ی قبرسی که با برش رشته های روانی بازار مصرف شده است .
به راحتی می سوزد و شما می توانید طعم ادویه ای و دلچسب ترکیش / اورینتال را کاملاً حس کنید که به دنبال آن شیرینی ملیحه ویرجینیا را شاهد خواهید بود و در پس زمینه حضور لاتاکیای معطر را چه در طعم و چه در عطر و رایحه برآمده از توتون حس خواهید کرد .
در توضیحات این توتون آمده است که با طعم کره همراه شده است اگرچه به احتمال فراوان شما حضوری از این طعم را درک نخواهد کرد و شاید فقط طعم کره ، انعکاسی در به وجود آمدن حالتی کرمی و خامه ای و لطیف در هنگام مصرف این توتون بر روی زبان و پرزهای چشایی شما ایجاد کند که لذت مصرف این توتون را چندین برابر می کند .
مثل همیشه اسموک آرام و هوادهی قبل از بارگذاری در صورت نیاز فراموش نشود .معرفی انواع توتون پیپ


7- توتون پیپ Peterson Balkan Mixture

ترکیب شده توسط گروه تنباکوی اسکاندیناوین
محتوی : ویرجینیا ، لاتاکیا ، پریک
نوع کات : ریبون
این توتون یک نمونه عالی از ترکیبات حاوی لاتاکیا میباشد .همان توتون پترسون بالکان دیلایت است اما برای هماهنگی با قوانین اتحادیه اروپا تغییر نام داده و تحت نام بالکان میکسچر ارائه می شود .شاید بتوان گفت نسبت به توتون بالکان دیلایت کمی ملایم تر است .بر خلاف نام این توتون که پیشوند بالکان را به دوش میکشد ، اثری از توتون اورینتال و ترکیش در آن دیده نمیشود !
اگرچه عدم وجود اورینتال ، دلیل بر نبود طعم اسپایسی نیست ، چون به دلیل وجود پریک منطقه لوئیزیانا ، شاهد طعمی فلفلی و اسپایسی بسیار دلچسب در کنار شیرینی آشنای ویرجینیا ، هستیم . طعم دودی و اسموکی لاتاکیای قبرسی از همان ابتدا قابل حس است .
با در کنار هم قرار گرفتن طعم های دودی لاتاکیا و فلفلی و تا اندازه ای آجیلی پریک و شیرینی دلپذیر ویرجینیا یک سمفونی دل انگیز از طعم و عطر برای دوست داران این نوع ترکیب ، به اجرا درآمده است .
کات ریبون باعث راحتی بارگذاری توتون شده است و شاهد ترکیب رنگی از قهوه ای طلایی تا بلوطی تیره هستیم .
به آسانی آتش میگیرد و روشن نگه داشتن آن نیز راحت و بدون زحمت است .یک هارمونی از تجمیع اضداد !!!
عطر خارج شده از قوطی ترکیب عطر دودی و اسموکی کاج و افرای لاتاکیا به همراه تندی و تیزی پریک در کنار شیرینی ویرجینیا میباشد .به دلیل نوع خاص این ترکیب پیشنهاد میکنم بعد از صرف وعده غذایی ، استعمال شود .شاید بتوان این توتون را با توتون دانهیل نایت کپ مشابهت داد ولی با عطر بیشتر ، برخلاف دانهیل نایت کپ که تمام اجزای ترکیب در یک سطح هستند در این توتون ترکیب لاتاکیا و بخصوص پریک ، غالب هستند .
معرفی انواع توتون پیپ


8- توتون پیپ Samuel Gawith Bothy Flake

در اسکاتلند مسیرهای کوهستانی بسیاری وجود دارد که افراد در آنها تردد می‌کنند .
از قدیم تا به روز ، برای استراحت و به عنوان سرپناه ، برای افرادی که در این مسیرها تردد می کنند ، مخصوصاً در آب و هوای سرد و برفی ، کلبه های چوبی کوچکی در طول مسیر و در نقاط مختلف تعبیه شده است که در آن ها غذا و نوشیدنی های خاص مناطق موجود است تا افراد عبوری بتوانند از آنها استفاده کنند .
ساموئل گاویث با الهام از فضای داخل این کلبه ها که ترکیبی از بوی چوب سوخته ، رطوبت و سرما و عطر و رایحه نوشیدنی اسکاچ می‌باشد و به گفته یکی از اساتید تهیه توتون این کمپانی که در کودکی به همراه پدر خود در یکی از این کلبه ها بوده است و در فصل سرما و آب و هوای برفی و نامساعد با وجود همین کلبه ها جان سالم به در برده است ، به پاس قدردانی و زنده نگهداشتن این کلبه ها که در اصطلاح به آنها :
Bothy گفته می شود ، اقدام به تهیه و تولید توتون :Bothy Flake کرده است .
این توتون تولید کلوپ پیپ :Kearvaig زیرمجموعه‌ای از این کمپانی میباشد و توسط :Bob Gregory  که یکی از اساتید تهیه و ترکیب توتون ساموئل گاویث می باشد ، تهیه شده است .
ترکیبی کلاسیک و سنتی متشکل از ویرجینیای فشرده شده بهمراه لاتاکیای قبرسی که توسط نوشیدنی مالت مخصوص آن منطقه طعم دار شده است .
با گیرایی متوسط رو به بالا .
دارای طعمی زمینی و چوبی و کاهی بهمراه شیرینی میوه ای و رایحه گلی که مختص ویرجینیای فشرده شده در آن محصول است به همراه پروفایل دودی و چوبی و زمینی برآمده از وجود لا تاکیای قبرسی و عطر و طعم نوشیدنی مالت منطقه کوهستانی Highland میباشد .
Highland میباشد .
شاید در ابتدا در هنگام باز کردن درب قوطی کمی مرطوب باشد ، پس قبل از بارگذاری توتون حتماً هوادهی لازم در صورت نیاز انجام گیرد .
اسموک آرام و ملایم و فراموش نشود.

معرفی انواع توتون پیپ


9- توتون پیپ Peterson Nightcap:

بعد از اعلام توقف تولید توتون توسط دانهیل در سال ۲۰۱۷ و به دنبال آن حضور کمپانی های مختلف به عنوان جایگزین دانهیل و تولید توتون های مشابه آن و معرفی خود به عنوان جانشین تولید کننده توتونهای پرطرفدار دانهیل در طی این چند سال و سرانجام اعلام رسمی تولید توتونهای دانهیل توسط گروه تنباکوی اسکاندیناوی و تحت برند پترسون در سال گذشته و ارائه توتون های تولید شده به بازار مصرف ، شاهد حضور توتون های قدیمی و پرطرفدار و نوستالژیک ، با همان نام های قدیمی و تنها با یک تفاوت و آن هم جایگزینی نام پترسون به جای دانهیل بر روی قوطی های بسته بندی بودیم . یکی از این توتون ها که شاید بتوان به جرات آن را به عنوان پادشاه توتون های دانهیل نامگذاری کرد محصولی نیست جز : Nightcap در همین ابتدا باید گفت این محصول نیازی به معرفی ندارد . می توان گفت یکی از متعادل ترین ترکیبات سبک انگلیش است و شاید بتوان آن را در صدر این جدول قرار داد البته به نظر نگارنده . یک هارمونی بی نظیر از لاتاکیا ، ویرجینیا ، اورینتال و پریک که در کنار هم قطعه ای زیبا و دل نشین بنام نایت کپ را در دل شب برای دوستداران این سبک به ترنم در می آورد . لازم به ذکر است که تمام عناصر این ترکیب در نوع خود بی نظیر و به سبک و روش خاص و انحصاری عمل آوری شده اند . در همان ابتدای کار با باز کردن درب قوطی با استشمام عطر و رایحه این توتون تمام توصیفات و تعریفات در برابر آن ناچیز به نظر می آیند . جزء اصلی این ترکیب لاتاکیاست که نقش خود را به نحو احسنت ایفا می کند و در ادامه ویرجینیا ، اورینتال و پریک به نقش آفرینی می پردازند. براحتی آتش می گیرد و به زیبایی می سوزد ، خنک و آرام و در انتها جز خاکستری زیبا و خاطره ای ماندگار چیزی باقی نمی ماند . فقط به یاد داشته باشید این توتون مقدار نیکوتین بالایی دارد ، پیشنهاد میکنم برای پایان خوش یک روز پر از مشغله و استرس ، البته پس از صرف شام یا چیزی در همین مایه ها و پر شدن شکم مبارک ، بنشینید و از کشیدن این توتون نهایت لذت را ببرید . مسلما در بین توتون های تولید شده جدید تحت نام پترسون با تولیدات قدیمی تفاوت هایی وجود دارد که گاه بسیار آشکار و مشخص و گاه قابل چشم پوشی است ، که البته این تفاوت‌ها در بین تمام توتون های تولیدی در سال‌های مختلف در تمام برندها بنا به دلایلی که قبلاً در مورد آن بحث شده است ، وجود دارد . اما در مورد این توتون به طور مشخص روشی پیشنهادی به شما ارائه می گردد که بتوانید تا اندازه زیادی به همان طعم و مزه و رایحه قدیمی دست پیدا کنید . به این منظور شما به یک جار شیشه ای نیاز دارید . توتون خریداری شده را از قوطی به جار منتقل کنید ، ترجیحا ظرفیت جار انتخابی شما از مقدار حجم توتون شما بیشتر باشد ، جار را در گوشه ای تاریک به حال خود رها کنید و آن را فراموش کنید ، بعد از دو الی سه هفته به سراغ آن بیاید ، جار را تکان دهید تا توتون داخل آن کمی مخلوط شود و سپس دوباره آن را به حال خود رها کنید ، هر چه زمان بیشتری سپری شود طعم و مزه توتون به طعم و مزه توتون های قدیمی نایت کپ بیشتر شبیه می‌شود . پس : سپری شدن این زمان به صبر و حوصله و طاقت شما بستگی دارد .

معرفی انواع توتون پیپ


10- توتون پیپ Gawith Kendal Hoggarth Balkan Mixture:

محصولی از خانواده انگلیش در سبک توتون های بالکان که ترکیبی از ویرجینیا ، ترکیش اورینتال و لاتاکیا می‌باشد . در جایی آمده است که این محصول بعد از پایان تولید و نایاب شدن توتون : Balkan Sobranie’s Original Mixture به منظور پر کردن خلاء این توتون در بازار مصرف ، توسط اساتید تهیه و تولید توتون ارائه شده است . محصولی بسیار با کیفیت از کمپانی : Gawith & Hoggarth که در آن شیرینی ویرجینیا و طعم و رایحه دودی لاتاکیا و ویژگی کرمی / خامه‌ای و ادویه ای ترکیش اورینتال محسوس است . نقش اول در این سناریوی استادانه را لاتاکیا برعهده دارد که در هنگام مصرف بر روی زبان شما خودنمایی می کند و حضور ویرجینیا و ترکیش اورینتال به منظور تلطیف و ایجاد تعادل در این ترکیب می باشد . در داخل قوطی با حجمی از توتون هایی با کات و برش ریبون در طیف رنگی قهوه ای تیره و روشن به طور غالب و مقدار کمتری توتون سیاه و طلایی مواجه هستید . رایحه غالبی که به مشام میرسد بوی شامه نواز لاتاکیای دودی می باشد . برش و کات مناسب این محصول باعث راحتی کار در بارگذاری و سوختن این توتون شده است . ترکیبی بی نظیر از پروفایل طعمی و رایحه ای دودی ، چوبی و زمینی لاتاکیای قبرسی که همراهی ترکیش اورینتال ادویه ای و شیرینی ملیح و خاص ویرجینیا آن را کامل کرده است.

معرفی انواع توتون پیپ

معرفی انواع توتون پیپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.