حقایقی خواندنی درباره سیگار

در این مقاله می خوانید :

امتیاز این نوشته

حقایقی خواندنی درباره سیگار

_ اولین کسی که با سیگار کوهیبا آشنا شد کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا در سال ۱۴۹۲ بود .

از آنجایی که وی تمام اتفاقات و وقایع سفر خود را یادداشت میکرده ، در نوشته های خود به این مورد اشاره کرده که : سرزمینی که کشف کرده است چین ، هند و یا ژاپن نیست و هیچ گنجی نیز در این سرزمین وجود ندارد ! تنها با این حقیقت آشنا شده که مردان سرزمین کولبا Colba ( همان کوبای Cuba امروزی ) با سوزاندن برگ گیاهان معطر خاصی خود را خوشبو میکنند و دود حاصل از سوختن آن را تنفس میکنند !!

البته خیلی زود معلوم شد چیزی که آنها کشف کرده بودند خیلی بیشتر از تمام گنج های آن زمان ارزش داشته و آن چیزی نبود جز تنباکو !

_ روایت است که شاه ادوارد هفتم زمانی که توانست قوانین منع استعمال دخانیات که توسط ملکه ویکتوریا پادشاه بریتانیا قبلا وضع شده بود را ، بردارد به قدری شاد و خوشحال بود که در دربار راه میرفته و خطاب به ملازمان و درباریان دوستدار تنباکو فریاد میزده : آقایان اکنون میتوانید تدخین کنید!

_ ساموئل لنگ هورن کلمنس Samuel Langhorn Clemens یا همان نویسنده بنام و شهیر خودمان مارک تواین Mark Twain نقل قول مشهوری دارد به این مضمون که : اگر در بهشت کشیدن سیگار ممنوع باشد در کمال میل حاضرم که به جای دیگری بروم !!!

به یاد داشته باشید که وی بعنوان یک پیشرو در دنیای دخانیات از سن ۸ سالگی بطور حرفه ای شروع به تدخین کرد !

_ کمدین معروف W.C Fields با تمام وجود و از ته قلب اظهار داشته : که تمام موفقیت های خود را مدیون سیگار کشیدن ها و نوشیدنی های روزانه ای است که از دوران کودکی شروع بع مصرف آنها کرده است !!!

_ دو بازیگر زن هالیوودی یعنی Tia Carreara و Demi Moor اولین زنانی بودند که در دهه ۱۹۹۰ سیگار کشیدن خود را در میان بازیگران زن هالیوودی آن زمان علنی کردند ! با این کار بعنوان یک الگو برای دختران جوان آن زمان باعث شدند که بزودی سیگار کشیدن در میان زنان و دختران رواج پیدا کند !!!

_ بیل کلینتون Bill Clinton نجات یافتن خلبان آمریکایی که در جنگ بوسنی هواپیمای وی ساقط شده بود را بر خلاف قوانین منع مصرف دخانیات که توسط همسر وی Hillary Clinton برای وی وضع شده بود !! با روشن کردن یک سیگار Romeo Y Julieta جشن گرفت !!!

_ روایت است که ادوارد ، دوک وینزدور شخصا بر کارخانه کوبایی که سیگارهای مورد علاقه وی را تولید میکرده ، نظارت داشته و به قولی کنترل کیفیت خط تولید را شخصا بر عهده داشته !!!

این یعنی شور و اشتیاق و علاقه !!!

_ کمدین و بازیگر معروف Groucho Marx به سیگاری که همیشه در گوشه لب داشت شناخته میشد !

نقل است روزی خانمی در جمعی گفت که : به خاطر علاقه و عشق زیادی که به همسر خود دارد ، صاحب ۹ فرزند از وی شده است !!!
وی که فردی رند و بامزه بوده ! در جواب میگوید : من هم عاشق سیگار کشیدن هستم اما هر از چند گاهی آن را از خود دور میکنم !!!

_ همانطور که همه میدانند فروش سیگارهای کوبایی تا همین اواخر در آمریکا ممنوع بود !

اما عامل این ممنوعیت کسی نبود جز رئیس جهمور فقید آمریکا جان اف کندی Mr. John F Kennedy !!

البته قضیه از اینجا بیشتر بد به نظر می رسد که وی به منشی مخصوص خود Pierre Salinger دستور میدهد که قبل از اجرای قانون ممنوعیت خرید و فروش سیگارهای کوبایی در آمریکا ، مقدار زیادی از سیگارهای مورد علاقه وی را که از برند Upmanns بوده ، خریداری کند تا وی به راحتی بتواند هر وقت خواست سیگار مورد علاقه خود را در دسترس داشته باشد !!!

قضاوت با شما !

حقایقی خواندنی درباره سیگار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.