تعمیر پیپ | سرویس پيپ | مرمت پیپ

در این مقاله می خوانید :

امتیاز این نوشته

دلایل نپذیرفتن سرویس پیپ و تعمیر پیپ :

در مورد مرمت پیپ , تعمیر پیپ و سرویس پیپ هر روز سوالات زیادی پرسیده میشه و درخواست های زیادی برای تعمیر پیپ و تعمیر پیپ ها برای ما ارسال میشه و ما متاسفانه هر پیپی رو مرمت نمی کنیم !

دلایل مختلفی برای نپذیرفتن سرویس پیپ و تعمیر پیپ شما وجود دارد:
از نحوه اشتباه تدخین شما تا نداشتن متریال استاندارد پیپ ساخته شده تا حتی کشیدن توتون خاص اسمش رو نبر در پیپ شما و از همه مهم تر پیپ تقلبی و پیپ فیک؛ تعمیر پیپ این دسته از پیپ ها به هیچ عنوان پذیرفته نمی شود لذا خواهشمندیم به ما فشار نیارید که بپذیریم!

تعمیر پیپ | سرویس پيپ | مرمت پیپ | پاسارگاد تاباک

موضوع مرمت پیپ , سرویس پیپ و تعمیر پیپ هر کدام داستان خود را دارد و زحمات خود و متریال های خاصی برای سرویس پیپ مورد نیاز است و هزینه و زحمت دارد!

پس اگر سرویس پیپ برای شما انجام می شود درخواست تخفیف نکنید چون این کار پر زحمت است و ما هزینه زیادی هم دریافت نمی شود.

سرویس و تعمیر پيپ توسط تنها گروه مرمت پیپ ایران

عدم توجه به سرویس ماهانه پيپ به نفع فروشندگان پیپ است !
بله به همین شفافی عرض می کنم !

به همین دلیل فروشندگان سود جو تاکیدی بر این موضوع ندارند و آموزشي به شما نمي دهند !

حال از آنجایی که مدیریت محترم انجمن پیپ ایران و مجموعه پاسارگادتاباک و ماسترو رحیمی عزيز بیشتر از آنکه دنبال منافع مادی باشند,با عشق و علاقه فرهنگ صحیح پیپ کشیدن را به فارسی زبانان دنیا معرفی می کنند.

ایشان همواره تاکید می کنند که سرویس ماهانه و دیفیوز کردن پیپ رو به حرفه ای ها بسپارید !
خدمات ماسترو رحیمی برای همگان روشن است و مبتنی بر آموزش است !

مرمت پیپ کلکسیونی و چالش سرویس پیپ و تعمیر پیپ های کلکسیونی برای ماسترو رحیمی بسیار دلنشین و حتی با عشق انجام می شود؛ از دیفیوز کردن پیپ ، ریم کردن پیپ یا ریمر کردن پیپ و سرویس نمک پنبه الکل و روش های خاص دیگه سرویس های ماهانه پیپ همه و همه بایستی با عشق و علاقه انجام شود.

تعمیر پیپ | سرویس پيپ | مرمت پیپ | پاسارگاد تاباک
با توجه به اینکه ماسترو رحیمی پیپ ها و ادوات مربوطه تاریخی و کلکسیونی را مرمت می کنند نیاز به تکمیل دانش مربوطه بود – ماسترو رحیمی مرمتگر آثار تاریخی و فرهنگی در انجمن پیپ ایران

سپردن پیپ های شما جهت سرویس ماهانه حداقل از مبلغ 95.000 تومان نه تنها هزینه نیست بلکه بالا بردن عمر پیپ شماست و البته جلوگیری از اشباع شدن آن !

حالا شاید پیش خودتان بگویید یک بسته نخ ۲۰ تومانی می خرم با یک مایع شستشو ۳۰ تومانی یک ریمر چینی هم می خرید حداقل صد تومانی خلاصه یا علی ! خودمون سرویس می کنیم !

اینجا اونجایی است که پیپ ها رو دفورمه کرديد ! و پیپ و آتشگاه زاویه گرفته و متاسفانه قابل برگشت نخواهد بود !

پس کار را به کاردان بایستی سپرد به ماسترو رحیمی و تیم انجمن پیپ ایران

تنها گروه مرمت پیپ ایران !
دکتر صبا سالور
عضو انجمن پیپ ایران

تعمیر و سرویس پيپ

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره تعمیر پیپ با ما در تماس باشید

تلفن: 383 403 26
همراه: 77 000 22 0935


مرمت جامپر و تنون و شنک و نصب رینگ پیپ و رفع عیب در حفره های پیپ شما و مسیر های هوایی و رفع شکنندگی شنک پیپ و دیگر موارد مشابه همه با علاقه و عشق به دنیای پیپ انجام می شود.

ماسترو رحیمی که در دنیای پیپ و انجمن پیپ ایران به عنوان اولین طراح و سازنده اصولی پیپ شناخته شده هستند در مرمت پیپ معروف و برای شما پیپ رو بسیار خوب مرمت می کنند.

ساخت استم پیپ و انواع استم بلند و استم کوتاه و استم پیپ های چند ضلعی و چند وجهی از توانایی های خاص ماسترو رحیمی با متریال های استاندارد البته خارجی است.

استم پیپ یا همان لبگیر پیپ یا دهنی پیپ در انواع مختلف ساخته می شود و استم های پیپ چرچ واردن یا استم های بلند جهت پیپ های دسته بلند مورد توجه پیپ کش ها بوده و هست و در خدمت شما هستیم .

قبل از مراجعه حتما عکس پیپ خود را برای ما بفرستید و سپس مراجعه کنید

اهمیت تعمیر و بازسازی پیپ :

پیپ ها صرف نظر از اینکه ارزان قیمت باشند و یا از نمونه های هنری گرانقیمت همگی به منظور اسموک و لذت بردن از توتون ساخته شده اند ، البته در همین ابتدای امر ، ذکر این نکته مهم است که منظور ما از پیپ ، پیپ های استاندارد می باشند

از نظر یک سازنده و یا تعمیر گر پیپ این ساخته دست بشر نشانی از هنر و مهندسی بر پایه تاریخ و تجربه می باشد که با هر نگاه به آن می‌توان به تمام لحظات سپری شده از ابتدای رشد گیاه ، برداشت ریشه آن تا رسیدن به دست مصرف کننده را در ذهن تداعی کرد و به ارزش این مصنوعه بشری پی برد .

جدا از آن ، از نگاه یک مرمتگر پیپ ، هر پیپ برای صاحب و دارنده آن دارای ارزش معنوی میباشد ، صرف نظر از کیفیت و ارزش مادی آن و چه بسا ، حتی در مقام پرستیدن به آن عشق می ورزد چراکه لحظات و خاطرات نابی را برای وی ساخته است .

پس با توجه به این جزئیات تمام سعی و تلاش یک مرمتگر پیپ در جهت رساندن دوباره پیپ جدید ، نزد صاحب اولیه آن می باشد تا بتوانند خاطرات نابی را در کنار هم داشته باشند .

اما مرمت و تعمیر پیپ ، حرفه ای تخصصی و چالش برانگیز تر از ساخت پیپ می باشد چرا که یک مرمتگر پیپ باید به تمام جزئیات ، اطلاعات موجود در دنیای پی آگاه و مسلط باشد .

انواع مواد لازم جهت ساخت پیپ ، آناتومی و مهندسی آن ، سبک های مختلف ساخت ان و حتی سبک های مختلف شخصی مربوط به هر سازنده چه معاصر و چه قدیمی و دانستن ریزه‌کاری‌ها و اسرار و کار آنها تا حد امکان ، جهت مرمت پیپ و تعمیر پیپ به صورت حرفه‌ای یک لازم و ضروری است .

  • شناخت کامل از متریال ساخت پیپ ، انواع چوب های به کار رفته برای این کار در طول زمان از جمله برایر ، رز وود و …. فلزات مختلف ، سنگ های گوناگون و غیره
  • شناخت کامل از ظاهر و مهندسی و آناتومی پیپ آشنایی با قسمتهای مختلف آن از جمله کاسه ، آتشگاه ، شنک ، استم ، تنون ، بیت … و نام های مختلف رایج آنها در بین عوام و خواص همانند بیت یا لب گیر ، آتشگاه یا چمبر ، ریم یا لبه آتشگاه و ….
  • آشنایی با سبک و استایل های مختلف اسموک در افراد گوناگون .
  • آشنایی کامل با انواع توتون ها و ترکیبات آنها و اثرات آنها بر روی پیپ .
  • آگاهی کامل از اثرات محیطی و جوی و جغرافیایی بر روی پیپ .
  • آشنایی کامل با تجهیزات و متریال موجود در بازار جهت تعمیر و مرمت و ابتکار و نوآوری در خلق و ساخت تجهیزات جدید و حتی مواد جدید در مرمت و بازسازی پیپ .

تعمیر پیپ | سرویس پيپ | مرمت پیپ | پاسارگاد تاباک

سازنده های پیپ معمولاً بعد از یک دوره آشنایی کلی با چگونگی ساخت پیپ ، سبک و سیاق خاص خود را پیدا کرده و در یک زمینه به کار خود ادامه داده و تخصص خود را پرورش می‌دهند اما مرمتگران و تعمیرکاران باید در تمام زمینه‌های تخصصی دنیای ساخت پیپ وارد شوند و تمام رشته ها را با جزئیات فراگرفته و همواره با علم و تخصص روز خود را آشنا کنند تا پاسخگوی مراجعان خود باشند .

بعنوان مثال جهت تعمیر پیپ و یا مرمت قسمتی از یک پیپ ، کاسه ، آتشگاه ، شنک ، استم ، لب گیر ، ریم و غیره نیاز به ابتکار و نوآوری تخصصی می باشد تا هم قسمت آسیب دیده تعمیر شود و هم به هویت اصلی پیپ تا حد امکان آسیبی وارد نشود .

برای تعمیر پیپ نیاز به فراگیری دانش و تخصص بسیار است ، فرضا چطور لبه آتشگاه یک پیپ را دوباره به فرم اولیه خود برگردانید بعد از اینکه بر اثر حرارت و گذشت زمان از فرم و رنگ اولیه خود خارج شده است و اینکه چگونه بتوانید بعد از تعمیر ، زوایای بیرونی و درونی اجزای مختلف ساختار پیپ از جمله کاسه ، آتشگاه ، چمبر ، لبه ، ریم ، شنک ، تنون ، لبگیر و یا بیت را از نو بازسازی کرده و تا جای ممکن همانند فرم اولیه و اصلی آن درآورید .

بد نیست بدانید که هر پیپ امضای سازنده خود را به همراه دارد و هر سازنده به غیر از سبک و روش کاری خود در زمینه ساخت پیپ از نظر مواد و متریال مصرفی جهت ساخت و قسمت‌های مختلفی پیپ ، انواع رنگ های مورد علاقه آن سازنده و فرم کلی کار، به یک امضای جزئی و خاص تر نیز شناخته می‌شود ، مثلاً :

قسمت بیت و یا لبگیر ، طراحی ، ساخت و فرم آن از نظر ابعاد و اندازه ، نوع سوراخکاری ، برای هر سازنده به عنوان یک امضای شخصی در نظر گرفته می‌شود که رسیدن به آن ، اسرار و جزئیات خاص خود را دارد و چالش یک مرمتگر پیپ آشنایی با تمامی این موارد می باشد .

دانستن اینکه چطور باید زدگی های خارجی یا داخلی را مرمت کرد .

چطور باید در صورت لزوم رنگ روی پیپ را لایه لایه برداشت تا به قسمت چوبی بدنه پیپ رسید و دوباره لایه ها همانند روز اول اجرا شوند. آشنایی با رنگ های مختلف ، ترکیبات رنگی آنها ، سلیقه و سبک کاری هر سازنده در رنگ‌آمیزی پیپ ها .

آشنایی با تکنیک‌های مختلف همچون رستیک کردن و سبک‌های مختلف رستیک کاری و استایل مخصوص به هر سازنده در این زمینه .همچنین تکنیک سندبلاست ، سبک های آن و استایل های مختلف هر سازنده در به کارگیری این تکنیک .

همه این موارد ایجاد می‌کند به طراحی و ساخت ابزار تخصصی و شخصی و جدید برای هر مرمتگر پیپ را که در هیچ جای دیگر جز کارگاه شخصی وی پیدا نخواهد شد .

دانش اینکه چطور دیواره داخلی سوخته آتش گاه را بتراشید و دوباره با متریال مشابه مرمت کنید و یا در حالتی بدتر ، مرمت دیواره سوراخ شده و یا شکسته شده پیپ .

آشنایی با ساخت ملات پیپ جهت آب بندی اولیه دیوار داخلی آتشگاه در پیپ هایی که نیاز به آب بندی دارند .

تعمیر پیپ | سرویس پيپ | مرمت پیپ | پاسارگاد تاباک

دانستن چگونگی مرمت و تعمیر افزودنی ها و تزئینات مختلف پیپ همچون انواع رینگ ها و حلقه ها از جنس های مختلف و جایگذاری دوباره آنها برای رسیدن به طرح اولیه و اصلی پیپ .

داشتن تخصص و مهارت لازم برای تعمیر و مرمت اجزای کوچکتر و ظریف‌تر همچون تنون ، شنک و استم .دانستن اسرار و خواص مواد مختلف همچون انواع چسب ها ، رزین ها ، سمباده ها و رنگ ها .

دانستن تکنیک های مختلف همچون خم کردن استم در آب جوش در مایکروویو بر روی کاغذ آشپزی و سپس استفاده از سشوار حرارتی صنعتی .آگاه بودن به اینکه استفاده از کدام تکنیک در اولویت قرار دارد و یا چه هنگامی نیاز به ترکیب تکنیک های مختلف می باشد .

حتی گاهی ساخت یک پیپ جدید از بقایای یک یا چند پیپ غیر قابل تعمیر .

همه اینها و بسیاری مطالب ناگفته های دیگر نشان دهنده این است که دنیای مرمت و تعمیر پیپ فراتر از تصورات عوام و پیچیده‌تر از دنیای ساخت پیپ می باشد .

پس توجه داشته باشید که پیپ ارزشمند خود را جهت تعمیر و مرمت و بازسازی به دستان توانا و متخصصین این امر بسپارید .

پرسش و پاسخ کاربران در مورد تعمیر پیپ :

پرسش :
سلام جناب رحيمي جان . خسته نباشي . وقتت بخير
ميشه لطفا يه توضيحي در مورد اينكه چرا استم پيپ ها اين اتفاق براشون ميشه بفرمایی ( سوراخ شدن ) در عکس ارسالی استم پیپ .آيا به علت استفاده نكردن از سافت بيت هست؟

پاسخ :
به علت نازک بودن استم در قسمت دهانی ، فاصله کم مابین دیواره خارجی تا سوراخ داخلی استم در این قسمت ، فشار دندان و گرما و رطوبت ، به شکل و فرم دندان های فرد مصرف کننده و فشار فک و استایل اسموک فرد هم بستگی داره

برای برخی این اتفاق میوفته برای برخی هم نه
در استم های ولکانایت خب بیشتره
البته نباید از دندان نیش جهت گرفتن لبگیر استفاده کنید
لازم به ذکره مرمت استم هزینه بر و پر زحمت است پس در نگهداری آن دقت شود

معمولا حرفه ای ها تمایلی به استفاده از سافت بیت ( وسیله ای لاستیکی که انتهای استم قرار می گیرد ) ندارند چون اندازه لبگیر بزرگ میشه و هنر یک پیپ ساز به ظرافت لیپ استم است …

تعمیر و سرویس پيپ تعمیر و سرویس پيپ


تمیز کردن پیپ :

 پيپ رو اگر با مايع مخصوص تميز كننده پيپ تميز مي كنيم بايستي فقط حفره ها و مبادي ورود و خروج و داخل آتشگاه رو تميز كنيم نه بيرون پيپ.

چرا كه روي دسته پيپ تغيير رنگ ميدهد و قسمت چوبي هم كه به هيچ عنوان با مواد شوينده مخصوص پيپ برخورد نكند، براي روي قسمت چوبي پيپ بايستي از پوليش مخصوص پيپ استفاده كرد.

 


سرويس پیپ و تعمير پيپ خود را به ما بسپاريد.

دوستان خوب و همراهان عزیز
از اونجایی که نیرو ها و تمام کسانی که در مجموعه پاسارگادتاباک دوره های خاص تئوری و عملی در مورد پیپ و ادوات وابسته دیده اند،طبیعی است که چنانچه شما کالایی فیک و تقلبی جهت تعمیر پیپ یا مرمت بیارید اولین بازخورد ، توصیه به عدم خرید کالای فیک و تقلبی و هشدار در مورد مضرات پیپ های تقلبی خواهد بود.

خواهشمندم به جای گارد گرفتن در مورد اشتباه خود در استفاده از پیپ فیک و تقلبی ، به توصیه همکاران توجه کنید، از نظر ما کالای تقلبی و فیک به چندین دلیل رد شده است،خواهشمندم از ما دلگیر نشید…
به امید روزی که کسی حتی برای سلامتی خودش هم که شده پیپ تقلبی استفاده نکند

تعمیر و سرویس پيپ

تعمیر و سرویس پيپ

تعمیر و سرویس پيپ

تعمیر و سرویس پيپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.