جلوگیری از شیوع آنفلوانزا

در این مقاله می خوانید :

جلوگیری از شیوع آنفلوانزا

جلوگیری از شیوع آنفلوانزا در کشورهای پیشرفته بسیار جدی گرفته می شود، زیرا علاوه بر تهدید سلامت، موجب کاهش کارایی و افزایش تعداد روزهای غیبت از محل کار می شود که مزید بر خسارت های مالی درمان می شود. پیشگیری از شیوع با آموزش های ساده ای مثل شستشوی مکرر دست و نیز ارتقاء سلامت عمومی به ویژه تغذیه مناسب امکان پذیر است
از مواردی که همیشه ماسترو رحیمی به آن تاکید داشتند عدم استفاده مشترک از پیپ یا چوب سیگار هست
در نظر داشته باشید که پیپ وسیله ای جهت تدخین فقط توتون پیپ می باشد نه چیزی دیگر
استفاده اشتراکی از پیپ اشتباه است یکی بحث بهداشتی و پیامد های مختلف مثل انتقال سرما خوردگی یا بدتر از آن آنفولانزا و یا انتقال بیماری های دهان و دندان و یا مشابه آن می باشد

برای درک بهتر مطلب بهتر است اینگونه توضیح دهیم که پیپ را تحت عناوین زیر در نظر بگیرید :

فرض اول اینکه پیپ‌را بعنوان یک جواهر با ارزش و یا به لحاظ بحث غیرتی که شاید قابل فهم تر باشد آن را تحت عنوان ناموس خود در نظر بگیرید !
آیا حاضر هستید که جواهر بارزش و یا ناموس خود را به دستان دیگری بسپارید !
آیا حاضر هستید که شاهد لذت بردن دیگری از ناموس خود باشید !

و یا فرض دوم اینکه :

پیپ را تحت عنوان وسایل شخصی خود در نظر بگیرید مثل مسواک و شاید برای اینکه بیشتر تحریک شوید بهتر است بگوییم مثل لباس زیر !
آیا حاضر هستید از مسواک و یا لباس زیر مشترکی استفاده کنید !
جدا از بحث احساسی این دو فرض باید مسائل بهداشتی و جسمی آن را نیز در نظر داشته باشید .
بحث دیگر این است که استفاده مشترک از پیپ باعث پدیده گوستینگ در پیپ می شود و آداب هر پیپ کش با پیپ کش دیگری متفاوت است و باعث آسیب به پیپ می شود به این معنی که سیک و استایل و عادات پیپ کشیدن هر شخصی اعم از انتخاب توتون ، انتخاب پیپ ، مکان زندگی فرد از نظر شرایط جغرافیایی ، حالات روحی فرد مصرف کننده در هنگام پیپ کشیدن ، استایل پیپ کشیدن فرد مثل طریقه اسموک ، همگی بر روی پیپ مصرفی و شکل گرفتن شخصیت آن پیپ تاثیر گذار است و این شخصیت برای هر پیپ و هر فرد منحصر به فرد است پس اگر پیپ بصورت اشتراکی مصرف شود به عبارت خیلی ساده پیپ بیچاره دچار بحران شخصیت خواهد شد !
پس اول برای جلوگیری از بیماری های واگیر دار پیپ رو اشتراکی نکشید و اگر خیلی مهمان نواز یا مهربان هستید
پیپ مهمان بگیرید و بعد از هربار استفاده توسط مهمان حتما ضد عفونی کنید .
و در آخر اینکه به آموزش های ماسترو رحیمی پدر پیپ ایران که دلسوزانه به شما آگاهی میدهند برای سلامتی خودتان و البته عمر طولانی تر پیپ تون توجه کنید .

جلوگیری از شیوع آنفلوانزا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.