درباره Tommaso Spanu

در این مقاله می خوانید :

درباره Tommaso Spanu

در سال 1963 Tommaso Spanu برای رسیدن به آرزوی خود که تبدیل شدن به یک پیپ ساز حرفه ای بود ، زادگاه خود منطقه Sardinia  را ترک کرد و به شمال ایتالیا که مهد پیپ و پیپ سازی بود سفر کرد . عموی وی مقدمات کار را برای او فراهم آورد .


با توجه به استعداد و مهارت خاص او ، خیلی زود مورد توجه Alberto Paronelli که یکی از طراحان و پیپ سازان مطرح آن دوران بود ، قرار گرفت .
وی مدیر بزرگترین و بهترین مرکز آموزش مهارت های پیپ سازی در آن دوره بود و شخصا به آموزش اسپنو پرداخت .
اسپنو به سرعت پیشرفت کرد و بعد از مدت کوتاهی شروع به کار در کارگاه پیپ سازی Clairmont که متعلق به Paronelli بود ، کرد .
مجموعه ای بی نظیر و متنوع از پیپ اسپانو را در فروشگاه پاسارگاد تاباک خواهید یافت.
بزودی عمده تولیدات کارخانه از ساخته های اسپنو شد و او اجازه یافت تا نام خود را بر روی ساخته های خود حک کند .
اسپنو به مدت 16 سال به تحصیل و ساخت پیپ در شمال ایتالیا در کنار افراد مشهوری مانند Ascorti و Radice پرداخت و سرانجام در سال 1979 زمان آن فرارسید تا آنجا را ترک کند و بطور مستقل شروع به فعالیت کند . بنابراین به زادگاه خود برگشت و با کمک برادران خویش کارگاه خود را بنا کرد .
بزودی جایگاه خود را در بین سازندگان پیپ در دنیا پیدا کرد و تبدیل به تنها سازنده ای شد که برایرهای مصرفی خویش را شخصا پرورش و مورد استفاده قرار می داد .
امروزه برادران و پسران وی این تجارت خانوادگی را ادامه میدهند و تبدیل به سازنده ای شده اند که کارهای آنها به معنای واقعی دست ساز هستند حتی ابزارهای کارگاهی آنها نیز دست ساز است و خبری از دستگاه های تراشکاری و خراطی و دریل های برقی در کارگاه آنها نیست .
در کنار ساخت پیپ های برایری ، اسپنو علاقه خاصی به استفاده از چوب های دیگر مانند راش ، بلوط ، زیتون ، سرو کوهی ، لیمو و … برای ساخت پیپ داشت .
وی در سال 2015 درگذشت .

درباره Tommaso Spanu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.