ره آورد بازدید آقای لوچیانو بوتزی از مجموعه پاسارگاد تاباک

در این مقاله می خوانید :

ره آورد بازدید آقای لوچیانو بوتزی از مجموعه پاسارگاد تاباک

در این بازدید در مورد مطالب بسیاری تبادل نظر و اطلاعات صورت گرفت در تمام زمینه ها در عالم پیپ و توتون البته تا جایی که زمان اجازه می داد !


سعی میکنیم مطالب و تجربیات بدست آمده را تا جای ممکن برای استفاده دوستان به مرور بیان کنیم .

در این مطلب به طور اجمال و خلاصه به مسیله کربن کردن داخل آتشگاه در بعضی مدل های پیپ می پردازیم:

در این باره از آقای بوتزی سوال شد که چرا داخل آتشگاه در پیپ های نو ، کربن می شود ؟

در پاسخ بیان شد که در فینیش های سندبلاست با رنگ تیره به دلیل همرنگی داخل و بیرون بدنه و بالابردن مقاومت آتشگاه داخل اتشگاه رو کربن می کنن .

حال در برندهای دیگه هم مثل آردور ، دیده میشه با وجود قطر زیاد و قطور و ضخیم بودن بدنه آتشگاه در بعضی مدل ها بازهم دیواره اتشگاه کربن شده !؟

توضیح اینکه به علت همین قطر بالا و آرامش خیال مصرف کننده ، ممکن است بدنه پیپ بیش از حد گرم شده و به پیپ آسیب برساند پس به جهت جلوگیری از این آسیب ، آتشگاه را کربن میکنند.

سوال دیگری که پرسیده شد این بود : پس چرا در پیپ های ظریفی مانند مدل پوچینی بربیا با اینکه دیواره آتشگاه ضخیم نیست ولی کربن نشده !؟

توضیح اینکه این مدل پیپ ها ، خاص افراد حرفه ای و بیشتر جهت مصرف توتون های سبک انگلیش و بخصوص لاتاکیا طراحی و ساخته شده اند و به مرور زمان بدنه آتشگاه بطور طبیعی کربن می شود .

خلاصه مطلب این که در پیپ های اصل و برند  ، کربن بودن داخل آتشگاه نشان از کیفیت پایین نیست !! بلکه دلایل خاص خود را دارد .

ره آورد بازدید آقای لوچیانو بوتزی از مجموعه پاسارگاد تاباک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.