فيلتر بالسا

در این مقاله می خوانید :

درخت بالسا

درخت بالسا در جنگلهای مرطوب و پر باران آمريکای جنوبی رشد ميکند ، برای مثال کشوری همچون اکوادور سهم بسزايی در توليد چوب بالسا در دنيا دارد . درختان بالسا دارای رشد بسيار سريع بوده و در ظرف مدت 6 الی 10 سال آماده برش می شوند و ارتفاعی در حدود 30 متر و قطری بيش از يک متر پيدا ميکنند. در صورتی که درخت بيش از اين مدت عمر نمايد ، چوب آن سخت شده و ميزان کمتری از آن قابل استفاده خواهد بود.بسته به آنکه چوب بالسا از کدام قسمت از درخت و از چه عمقی از آن بريده شود ، وزن مخصوص متغيری را موجب خواهد شد ، در يک برداشت کلی هرچه رنگ چوب بالسا روشن تر باشد دارای وزن مخصوص کمتر و پوک تر خواهد بود و قطعه های دارای رنگ تيره تر دارای تراکم و سختی بيشتری خواهند بود ، بطور کلی بسياری از چوبهای بالسای موجود در بازار دارای ترکيبی از اين خواص هستند و تفکيک چوبی که کاملا نرم و يا سخت باشد عملا کاری بسيار دشوار است.

فيلتر بالسا

فيلتر بالسا

اين نوع فيلتر دارای سيستمی است که از خواص طبيعی چوب بالسا استفاده می کند. اين فيلتر بدون استفاده از هيچ ماده شيميايی باعث جذب رطوبت و ناخالصی های موجود در دود توتون و تنباکو خواهد شد و بدين ترتيب پاکيزه ماندن قسمت دهنی پيپ را تضمين خواهد کرد. اين خاصيت بدليل وجود الياف بسيار متخلخل چوب بالسا می باشد که بدون هيچ تغيير در طعم و مزه تنباکو باعث بالارفتن کيفيت دود حاصله خواهد شد.اين نوع فيلتر توسط مراکزی همچون مرکز تحقيقات EURATOM و مرکز تحقيقات مواد شيميايی و زيست محيطی آمريکا تست شده است که نتايج مشابهی داشته است برای مثال مرکز تحقيقات آمريکا در اين مورد بيان می دارد :” فيلتر بالسا قابليت جذب 77 درصد نيکوتين و 91 درصد از “تار” موجود در تنباکو بدون تغيير طعم آن را دارد…”
فيلتر بالسا دارای ساختاری ساده بوده و استفاده از آن راحت می باشد.توزیع عمده فیلتر بالسا  : فیلتری مناسب برای پیپ و مهم اینکه یک نوع فیبر گیاهی و بدون زیان است و طبیعی می باشد و بیشترین میزان جذب نکوتین را دارد .

روش استفاده از فيلتر

يک قطعه از فيلتر را با اندکی فشار توسط انگشتان دست شکسته و در محل مخصوص پيپ قرار دهيد ، جهت جادادن فيلتر در صورت لزوم مي توانيد با کمی فشار به طرفين آن ، فيلتر را آسان تر در پيپ خود قرار دهيد.پس از جای دادن فيلتر ، مخصوصا اگر فيلتر شما از قسمت نرم و پوک چوب بالسا باشد ، سعی در خارج نمودن آن از پيپ نکنيد ، اين کار ممکن است باعث خرد شد فيلتر شما شود .ليکن پس از يک يا دو بار استفاده از پيپ ، شما مي توانيد نسبت به خارج کردن آن از پيپ خود اقدام فرماييد. اين بدين دليل است که رطوبت موجود در تنباکو باعث اسفنجی شدن فيلتر شما شده و از خرد شدن آن جلوگيری می کند.
لازم به ذکر است هر وقت فيلتر شما به حالت اسفنجی رسيد ، شما مي توانيد با پيچيدن يک دستمال به دور آن و با فشردن آرام آن توسط انگشتان ، رطوبت جمع شده در آن را خارج نماييد.
فیلتر بالسا بسیار با صرفه تر و سالم تر از فیلتر کربن است. فیلتر بالسا از لحاظ سلامتی بسیار بالاتر از اکتیو است و دلیل آن این است که در فیلتر بالسا نه کاغذ وجود دارد، نه کربن، نه سرامیک و نه پلاستیک. فیلتر بالسا را هر بار پس از استفاده از پیپ خود خارج کنید و بگذارید تا خشک شود. پس از آن دوباره استفاده کنید. به طور متوسط هر فیلتر بالسا دو برابر فیلتر کربن کار می کند و قیمت آن هم نصف قیمت فیلتر کربن است.در حال حاضر ایتالیا اولین کشوری است که به بالسا سیستم روی آورده است. البته ایتالیا میعادگاه بزرگترین پیپ سازهای دنیاست و آینده پیپ های دنیا در دست فیلتر باسا خواهد بود.

فیلتر پیپ بالسا ایرانی محصول پاسارگادتاباک

فیلتر بالسا ایرانی بعد از سالها تخقیق و‌ بررسی تولید محدود شد و در اختیار اسموکر های محترم قرار گرفت و هم برای پیپ هم برای چوب سیگار مورد استفاده قرار می گیرد.

محصولات فیلتر پیپ ایرانی تولید شده توسط پاسارگادتاباک

فيلتر بالسا برند ساوينلي ايتاليا
جهت پيپ يا چوب سيگار
9 mm
15 عددی

فيلتر بالسا
جهت پيپ يا چوب سيگار
9 mm
ده عددی

فيلتر بالسا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.