جار تخصصی نگهداری توتون

در این مقاله می خوانید :

جارهای شیشه ای نگهداری توتون پیپ :

نگهداری توتون پیپ در جارهی شیشه ای هم برای کهنه کردن دراز مدت توتون، و هم برای توتون هایی که بصورت روزانه استفاده میکنید میتونید بکار بگیرید.برای داشتن یک انبار/سرداب توتون و کهنه کردن توتون های دلخواه تون میتونید از ظرف (جار) های شیشه ای که درپوش واشردار دارند استفاده کنید. جارهای شیشه ای به این دلیل که عایق هوا و رطوبت و همینطور در اندازه های گوناگون در دسترس هستند بسیار مناسب نگهداری و کهنه کردن توتون می باشند.
برای نگهداری و کهنه کردن توتون در جار های شیشه ای بهتره ابتدا جارها رو با آب جوش شستوشو بدید تا استریل شود. پس از اینکه جار بطور کامل خشک شد، بسته (پاکت/قوطی) توتون رو باز و بطور کامل و فشرده داخل جار پر کنید. مراقب باشید که در هنگام بستن جار تکه های توتون بین درب و دهنه جار قرار نگیرند تا درب جار به خوبی چفت و مهرو موم شود .
سعی کنید اندازه جارها تون رو متناسب با میزان توتونی که میخواهد کهنه کنید انتخاب کنید تا هوای کمتری در جار شیشه ای باقی بمونه. البته رطوبت همین میزان کم هوا به سرعت با رطوبت توتون های تراز شده و باعث خشک شدن توتون نخواهد شد. در ضمن وجود مقدار کمی اکسیژن در جار باعث تندتر شدن روند تخمیر خواهد شد که نکته مثبتی هست .
به دلیل تولید مقدار کمی گاز که حاصل از انجام فرآیند تخمیر هست، هراز چندگاهی درب جارهاتون رو سفت کنید.
در چهار تا شش ماه ابتدایی ، ماهی یک بار و پس از آن هر سه تا شش ماه یک بار درب جارهاتون رو بررسی و سفت کنید .
پیشنهاد میکنم توتون ها رو در جارهایی با اندازه کوچک و یا متوسط نگهداری کنید تا از هر توتون چند شیشه جداگانه داشته باشید. اینگونه میتونید یک جار رو پس از مدتی باز و مصرف کنید و جارهای دیگر رو باز هم نگهداری کنید تا کهنه تر شوند .
پیشنهاد میکنم روی جارها تون برچسب بچسبونید و اطلاعات مربوط به ترکیب توتون، میزان توتون موجود در جار، و تاریخ باز کردن بسته توتون و شروع کهنه کردن توتون در جار رو یاداشت کنی .
جارهاتون رو باید در یک جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم نگه دارید. برای این منظور کمد جای بسیار مناسبی هست، چرا که هوای خشکی داره و مرطوبت نیست، تاریکه و به نسبت دمای پایینی داره و همینطور جریان هوای کمی هم درش جریان داره .

جار تخصصی نگهداری توتون

جار تخصصی نگهداری بلند مدت و کهنه کردن توتون

با قابلیت ماندگاری دوبرابر
بیشتر از ظروف دیگر
درب دو تکه استنلس استیل
سفارش انحصاری پاسارگادتاباک
500 ml

جار تخصصی نگهداری توتون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.