هومیدورهای مسافرتی مخصوص سیگار

در این مقاله می خوانید :

هومیدورهای مسافرتی مخصوص سیگار

اندازه کوچک این گونه هومیدور ها فرآیند رطوبت رسانی مناسب را به چالشی بزرگ تبدیل می کند .

حجم هوای موجود در آنها ، کم است که همین امر می تواند موجب افزایش رطوبت داخل هومیدور به طور ناخواسته و در مدت زمان کوتاهی ، شود .

به علاوه در این گونه هومیدورها ، به علت فضای کم ، سیگارها در کنار هم به صورت متراکم و نزدیک به منبع رطوبت رسان تعبیه شده در داخل هومیدور قرار می‌گیرند که این امر می‌تواند باعث ایجاد اثری نامطلوب به نام Soggy Wrapper یعنی مرطوب و نرم شدن لایه بیرونی سیگار ها به صورت نامطلوب گردد .

علاوه بر این ها ، تغییرات دما در طول سفر در نقاط مختلف جغرافیایی و مکانی بر روی میزان رطوبت داخل هومیدور ، تاثیرگذار است .

ظاهر بیرونی این هومیدور ها شاید برای بسیاری مهم و زیبایی و جذابیت آنها یکی از فاکتورهای اصلی خرید این گونه همین دوره ها باشد ، اما برای گروهی دیگر ، کیفیت و کارایی آن در شرایط گوناگون و سخت ، عامل اصلی در انتخاب یک هومیدور مسافرتی می باشد .

برخی افراد برای سفرهای کوتاه چند روزه تعداد سیگار محدودی با خود به همراه می برند و برخی دیگر برای سفرهای طولانی تر نیاز به تعداد سیگار بیشتری دارند .

توصیه می شود برای به همراه بردن تعداد سیگار محدود از از غلاف های تکی ، دو تایی و یا سه تایی با کیفیت مناسب جهت حمل و نقل سیگارهای خود استفاده کنید و در سفرهای طولانی تر و نیازمند به تعداد سیگار بیشتر از هومیدورهای مسافرتی با ظرفیت بالاتر بهره ببرید .

درباره غلاف های مخصوص حمل سیگار ، تنوع و چگونگی کیفیت آنها قبلاً بحث شده است ، در این گونه موارد نیاز به تامین رطوبت سیگارها در طول استفاده از آنها در صورت استفاده از غلاف های مناسب و عایق شده نیست .

جهت حمل تعداد بیشتر سیگار در مدت زمان طولانی تر ، استفاده از هومیدورهای مسافرتی که اکثراً بدنه آنها از جنس پلاستیک بوده و در داخل آن برای حفاظت از سیگار های شما از فوم استفاده شده است توصیه می گردد.

این هومیدورهای مسافرتی به خوبی در برابر تلفات رطوبتی عایق بندی شده‌اند ، پس از این بابت ، نگرانی نخواهید داشت .

توصیه می‌شود در هنگام چیدن سیگارها در داخل هومیدور ، در ردیف های نزدیک به منبع رطوبت ساز ، سیگار قرار ندهید تا دچار مشکل نرم شدن لایه بیرونی سیگار های خود ، نشوید .

توصیه دیگر اینکه اگر تعداد سیگار زیادی به همراه دارید و در دو یا سه لایه با استفاده از محافظ های فومی داخل هومیدور ، سیگارها را قرار داده‌اید ، به جای استفاده از منبع رطوبت رسان تعبیه شده داخلی ، از از یک یا دو ورقه چوب سدار اسپانیایی مرطوب در بین لایه های فومی و برای هر ردیف سیگار ، استفاده کنید ، این ورقه های چوب سدار مرطوب به آرامی رطوبت خود را به محیط انتقال داده و می توانند در حدود ۳ تا ۵ هفته بسته به نوع هومیدور و تعداد سیگار قرار گرفته شده در آن ، رطوبت مورد نیاز شما را تامین کنند ، به این طریق مشکل قرار گرفتن سیگارها در معرض رطوبت زیاد برطرف می‌شود

اینگونه هومیدورهای مسافرتی پلاستیکی برخلاف ظاهر نه چندان زیبا و جذاب خود ، کارایی بسیار مناسبی برای به همراه داشتن سیگارها در طول سفر و محافظت و رطوبت رسانی به آنها را ، دارند .

هومیدورهای مسافرتی مخصوص سیگار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.