مدت زمان پیپ کشیدن

در این مقاله می خوانید :

مدت زمان پیپ کشیدن

خیلی از دوستان در مورد مدت زمان پیپ کشیدن و سوختن توتون میپرسند !؟
در جواب این عزیزان باید عرض کنم پیپ کشیدن مثل غذا خوردن میمونه !
همانطور که برای غذا خوردن نمیشود بطور دقیق ، مدت زمان مشخص و استانداری ارائه داد به دلایل مختلف مثلا اینکه غذا خوردن به شرایط فیزیکی و روحی فرد و به مواد غذایی گوناگون مصرفی و …. بستگی دارد و خب در هر فرد میتواند متفاوت باشد ، برای پیپ کشیدن هم نمیتوان مدت زمان خاص و مشخصی ارائه کرد فرضا اینکه این توتون در این مدت زمان باید مصرف بشه و ….. !
اما یک سری توضیحات برای دوستان در مورد سوختن توتون بیان میکنم که میتواند مفید باشد .
توجه داشته باشید که مدت زمان پیپ کشیدن به عوامل بسیاری بستگی دارد !
مثلا به :
نوع توتون
میزان رطوبت توتون
نوع پیپ
فرم بیرونی پیپ
فرم داخل آتشگاه پیپ
فرم استم
طراحی کلی پیپ و سیستم استفاده شده در آن
متریال استفاده شده در ساخت پیپ که در تمام اجزا پیپ میتواند استفاده شده باشد
شرایط فرد مصرف کننده
چه روحی و چه فیزیکی
شرایط آب و هوایی منطقه
ارتفاع از سطح دریا
نوع توتون مصرفی که خود دنیایی دارد
انتخاب درست توتون با فرم و شیپ پیپ
استایل و عادات اسموک فرد مصرف کننده
نحوه پرکردن توتون
و ….. !با توجه به اینهمه المان مختلف متوجه میشویم که بطور منطقی نمیتوان مدت زمان استاندارد و مشخصی برای پیپ کشیدن ارائه کرد.
شاید بعضی افراد مطالبی شنیده باشند از منابع مختلف درباره مدت زمان پیپ کشیدن برای توتون های مختلف که فرضا فلان توتون در 15 دقیقه میسوزه و یا فلان توتون در 30 دقیقه و غیره !
دوستان توجه داشته باشند که این زمان ارائه شده مربوط به مدت زمان پیپ کشیدن نیست !!!
در تست ها و آزمایش های مختلف برای ترکیب و بلند کردن انواع توتون ها و یا پرورش و کشت توتون گاهی در آزمایشگاه مدت زمان سوختن توتون را مورد بررسی قرار میدهند که فرضا فلان برگ توتون با فلان کات در شرایط آزمایشگاهی و در اسموک مستمر 15 و یا 20 و با 30 دقیقیه طول میکشه تا بسوزه و به خاکستر تبدیل شود سپس با استفاده از این نتایج و جواب ها اقدام به تولید و بلند کردن انواع ترکیبات توتون برای مصارف مختلف میکنند .
ولی خب گاهی به اشتباه این زمان ها سهوا برای مدت زمان پیپ کشیدن ارائه میشوند .
دقت داشته باشید که اگر هر توتونی با هر نوع کاتی را در هر پیپی با هر شکل و ظاهر و جنسی و در هر شرایطی در 15 دقیقه مصرف کنید مطمئن باشید که با مشکلات فراوانی مثل داغ شدن کاسه پیپ ، سوزش زبان ، درک نکردن طعم و عطر توتون و … مواجه خواهید شد .
پیشنهاد من به شما دوستان این است که در هنگام پیپ کشیدن به زمان و گذشت زمان و اینکه چقدر باید پیپ کشیدن طول بکشه و ….. فکر نکنید بلکه تمرکز شما به لذت بردن از طعم و عطر توتون مصرفی البته با رعایت مسائل مربوط به شیوه صحیح پیپ کشیدن باشه تا بهترین تجربه از پیپ و توتون و مصرف آن را داشته باشید .
توصیه میکنم با کمی صرف زمان و حوصله مطالب مربوط به دنیای پیپ و توتون را دنبال کنید و سعی کنید به مناسب ترین و صحیح ترین روش ممکن در زمینه انتخاب پیپ و توتون و بارگذاری و اسموک آن اقدام کنید تا لذت کافی و وافی را ببرید .
در آخر به این نکته توجه کنید که معمولا پیپ کشیدن روشی برای تمدد و تمرکز و استراحت روحی و فکری است و ذات این عمل با عجله کردن مخالف است .
پس صبور باشید و در آرامش کامل از پیپ و توتون خود لذت ببرید .

مدت زمان پیپ کشیدن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.