روش صحیح پیپ کشیدن

در این مقاله می خوانید :

 شروع پیپ کشیدن :

شاید به ظاهر برای دوستانی که قبلا در دنیای پیپ و توتون نبودن پیپ کشیدن خیلی ساده و مانند اسموک های دیگر باشد اما در عمل بایستی اصولی رعایت شود.
دوستان خوب و عزیز دنیای پیپ و توتون رو تا واردش نشید ، اون هم فقط و فقط با پیپ اصل و با کیفیت و توتون اصل و فیلتر اصل، نمی تونید درکش کنید ،بایستی خودتان این فضا و حس و حال رو لمس و درک و تجربه کنید.
مشتریان زیادی دیدیم که راه غلطی را انتخاب می کنند.پ

خرید پیپ فیک توتون فیک و فیلتر فیک برای شروع اشتباه است و اینکه بخواهیم اول کار هم چند ده میلیون هزینه کنیم هم اشتباه است !
با بودجه پانصد هزار تومان شما شروعی خوب و درستی خواهید داشت و به مرور به کلکسیون پیپ ۱۲ یا ۲۴ تایی یا بیشتر خود دست خواهید یافت !
لذا درست و صحیح و بدون ترس با بودجه پانصدهزارتومانی وارد دنیای پیپ شوید.
شما در هر جای ایران می تونید پستی از ما خرید کنید و از خرید کالا های تقلبی و فیک برای سلامتی خودتان جدا خودداری کنید
هیچ ارزانی بی حکمت نیست !


روش پبپ کشیدن صحیح :

روش درست کشیدن پیپ ایجاب میکند که کمترین حرارت ممکن را ایجاد کنید، یعنی طوری بکشید که همیشه در مرز خاموش شدن باشد، که گاهی نیز خاموش خواهد شد .
در علوم تجربی سوم دبستان هم آمده که کمبود اکسیژن باعث خاموش شدن آتش میشود،لذا وقتی شما شست خود را بر دهانه پیپ بگذارید توتون در حال سوختن اکسیژن کمتری در اختیار دارد و اصطلاحا خفه میشود ، بعضی نیز هنگام گذاشتن شست بر روی دهانه پیپ تند تند از پیپ کام میگیرند و فکر میکنند افزایش دود در اثر گذاشتن شست بر روی دهانه پیپ است و فراموش میکنند که به علت کام گرفتن های سریع می باشد .
پس چرا در بعضی فیلم ها دیده میشود که شست را روی پیپ میگذارند؟
وزیدن باد باعث داغ شدن آتش توتون در حال سوختن میشون و طعم آنرا خراب کرده پیپ را داغ میکند، همچنین ممکن است خاکستر های نرم سطح توتون را به پرواز درآورد، شست را در هنگام وزش بادو حتی گاهی نسیم بر روی دهانه پیپ نزدیک میکنند تا جلو بروز این مشکل را بگیرند.بعضی از پیپ ها برای جلوگیری از این مشکل در فلزی دارند که چند سوراخ روی آن تعبیه شده…

به اشتباه در بین عموم پیچیده شده که موقع پر کردن باید توتون را حسابی داخل پیپ فشار داد ، یک تفکر کاملا غلط میباشد و اما روش درست این است که باید طوری پیپ را پر کنید که توتون در دهانه پیپ کمی حالت فنری داشته باشد.اگر خیلی فشرده باشد زیاد خاموش می شود و اگر خیلی شل پر کنید داغ می سوزد و به پیپ آسیب زده طعم بدی نیز ایجاد می کند.

یکی از دوستان سوال پرسیده بودند که چطوری از بوی پیپ و طعم پیپ خودمون لذت ببریم ؟
حتما تا به حال برای خرید ادکلن رفتید و دیدید وقتی چند تا بوی مختلفو تست می کنید فروشنده کمی قهوه میاره تا بو کنید تا مشام شما ریفرش بشه … توی پیپ کشیدن هم این قانون وجود داره ، زمانی که شما چند تا کام میگیرید دهان شما تلخ میشه و بو رو اجساس نمی کنید در نتیجه من به شما پیشنهاد می کنم حتما موقع استفاده از پیپ از یک نوشیدنی مثل قهوه استفاده کنید و اما توی فصل های گرم هم میتونید از نوشیدنی هایی مثل آب انار یا آلبالو که کمی ترش مزه هستش استفاده کنید.


روش صحیح روشن کردن پیپ :

روشن کردن توتون با کبریت خیلی بهتره!
طعم توتون تغییر نمیکنه!!
توتون بهتر روشن میشه!!
به اتشگاه هم آسیب نمیرسه!!
فقط نیاز ب کمی صبر داره!!
بهتون کبریت رو بجای فندک پیشنهاد میکنم!

نکته مهم درباره روشن کردن پیپ :

در مورد روشن کردن پیپ با فندک و یا کبریت توجه داشته باشید که برای جلوگیری از سوختن لبه آتشگاه و همچنین خود توتون باید شعله فندک و یا کبریت با فاصله ای در حدود نیم سانت بالای سطح توتون قرار بگیره و سعی بر این باشد که توسط مکش ایجاد شده بهمراه اسموک پیپ گرما و حرارت شعله به سمت توتون کشیده شود و باعث روشن شدن پیپ و شعله ور گشتن توتون شود .
در شعله اول معمولا تعداد اسموک و مکش بیشتری نیاز است اما در شعله دوم و در صورت نیاز سوم با همان اسموک اول و یا دوم و مکش ایجاد شده گرما و حرارت شعله به سمت توتون کشیده شده و توتون کاملا شعله ور میگردد .
با این روش بجای سوختن سریع توتون در تماس مستقیم با شعله ، توتون با گرمای حاصل از شعله روشن شده و در طعم و مزه و بوی دریافتی تاثیر بسیار خوشایند تری خواهد داشت .


چگونه پيپ بكشيم كه حداقل ضرر را داشته باشد؟

در جواب اين سوال اول بايد ضررهاي پيپ را شناسايي و سپس براي مقابله با آن اقدام نماييم.
1. دندان ها: در زمان كشيدن پيپ بيشترين ضرری  كه به انسان وارد ميشود آسيب دندان هاست كه براي جلو گيری از آن  بايد حتما بعد از پيپ كشيدن سيب مصرف شود زيرا خاصيتی اسيدی دارد كه موجب از بين بردن آلودگی های حاصل از پيپ ميشود.
2. دهان: ضرره ديگری كه پيپ  موجب آن ميشود از بين رفتن بافت های دهان  كه موجب سرطان و ديگر بيماری های  دهانی ميشود.
براي جلو گيری بايد در هنگام پيپ كشيدن حتما نوشيدني مصرف بشه كه اين امر موجب بالا بردن ميزان بزاغ دهان ميشود  و مانع از بيماري هاي دهان ميشود.
البته خوردن كيوی هم در ضدعفونی كردن دهان تاثيره زيادي دارد.
ونكته خيلي مهم بعد از هر بار پيپ كشيدن مسواک فراموش نشود.
با بوی ناخوشایند دهان بعد از اسموک چه کنیم؟
Dr. A. Mozafari
تشكر ويژ داريم از دكتر مظفري عضو محترم انجمن


پیپ را اشتراکی استفاده نکنید :

دوستان عزيزم جسارتا پيپ رو

نه اشتراكی می خرن !
نه اشتراكی می كشن !
پيپ مثل مسواك مي مونه
چه بسا به قول يكی از دوستان پيپ مثل لباس زير می مونه
لذا خواهشمنديم بهداشت فردی را رعايت نماييد !


 چه نوع توتون پیپ استفاده شود :

اگر روزی يك تا دو بار پيپ می كشيد توتون معطر استفاده كنيد.
اگر روزی سه بار بيشتر پيپ می كشيد توتون ساده استفاده كنيد حالا يا لاتاكيا (دهاتی) يا ويرجينيا (ترش) يا ميكسچر مربوطه اسمش رو نبر هم كه خيلی خيلی معطره … كلا نكشيد!
از كبريت استفاده كنيد.
پيپ رو داغ تخليه و باز و بسته نكنيد.
پيپ رو آب نزنيد!
نظافت پيپ فراموش نشه.


تیم طراح و سازنده پاسارگادتاباک با مدیریت ماسترو رحیمی مبتکر و کار آفرین برتر سال ۱۳۹۷و اساتید بزرگی چون استاد کامران اعتقاد به ساخت پیپ با برایر اصیل ایتالیایی دارد هرچند که گران تمام شود.

ماسترو رحيمي تا نوروز ١٣٩٨ بعد از گذشت ٤ سال از شروع به طراحی و ساخت اولین پیپ در ایران ٦٠٠ مدل پیپ تماما دست ساز با برایر و متریال ایتالیایی را با هنر ایرانی و همكاری تيم مديريت انجمن پيپ به نمايش گذاشته است.

روش صحیح پیپ کشیدن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.