Vitola چیست؟

در این مقاله می خوانید :

اگر از دوستداران و دنبال کنندگان دنیای سیگار باشید به احتمال زیاد بارها و بارها با اصطلاح Vitola برخورد داشته اید و گوش شما با شنیدن این کلمه آشنا می باشد اما شاید باشند کسانی که معنی کامل و صحیح آن را ندانند .

این اصطلاح بیان کننده شکل ظاهری سیگار از لحاظ : فرم ، طول و ضخامت آن می‌باشد ، که معمولاً طول سیگار به اینچ و ضخامت آن با استانداردی به نام رینگ گیج بیان می شود .

شاید این پرسش به میان بیاید که چرا برخی از انواع سیگار با فرمتی یکسان ، تحت نام های گوناگون شناخته می شوند !

بد نیست بدانید که در واقعیت با دو نام : یکی نامی که در کارخانه تولید کننده به سیگار تولیدی اطلاق می شود و دیگری نامی که برند مربوطه ، تحت آن سیگار را در بازار مصرف ارائه می‌کند ، روبه‌رو هستیم و این دو نام می توانند با هم فرق داشته باشند که اکثر مواقع نیز اینچنین است .

به نامی که در کارخانه به سیگار تولیدی اطلاق می شود به اصطلاح Vitola de Galera و به نامی که توسط برند مربوطه در بازار مصرف بر روی سیگار نهاده می‌شود به اصطلاح Vitola de Salida گفته می‌شود .

به عنوان مثال تمام سیگارهای زیر تحت نام Robusto در کارخانه تولیدی شناخته می شوند ، اما هرکدام در هنگام عرضه به بازار مصرف تحت نامی متمایز و متفاوت از همدیگر و از نام کارخانه‌ ای خود ، به فروش میرسند :
Partagas D4
Hoyo de Monterrey Epicure No2
Cohiba Robusto

فروشگاه سیگاربرگ

Vitola چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.