سیگار های توسکانو | Toscano Cigars

در این مقاله می خوانید :

سیگار های توسکانو | Toscano Cigars

در سال ۱۸۱۸ میلادی دوک بزرگ توسکانی فردیناند سوم ، کارخانه ای بنا نهاد که سیگارهای توسکانو را تولید می‌کرد .

یکبار ، بر حسب اتفاق برگهای توتونی که برای خشک شدن در فضای باز قرار گرفته بودند در زیر بارش باران و در گرمای تابستان و در گذر زمان تخمیر شده بودند و این بار به جای دور انداختن این برگ ها تصمیم گرفته شد که با آنها سیگار تولید شود و در بازار مصرف فلورانس به فروش برسد ، در کمال تعجب استقبال بی نظیری از این سیگار در بین مصرف‌کنندگان دیده شد و به همین دلیل ، تولید این گونه سیگار ها به روال همیشگی کارخانه تبدیل شد

امروزه مقر اصلی این کمپانی در شهرهای  Lucca –  Cava De Tirreni واقع شده است .

عاملی که باعث متمایز شدن تولیدات این کارخانه با دیگر محصولات مشابه در بازار مصرف شده است ، روش تولید آنهاست ! به این صورت که تولیدات توسکانو فقط یک سیگار تهیه‌ شده معمولی از برگهای توتون کنتاکی نیست !

در تولید این سیگارها از توتون های کنتاکی پرورش یافته در مناطق مختلف ایتالیا همچون Tuscany , Campania , Lazio , Umbria , Veneto .

و همچنین از توتون های کنتاکی پرورش یافته در مناطق آمریکای شمالی ، بدلیل پهن و عریض بودن آن ها و مناسب بودن برای استفاده در لایه بیرونی سیگار ها ، استفاده می شود .

برگهای کنتاکی مناطق جنوبی ایتالیا دارای طعمی شیرین و ملیح هستند و به همین دلیل در تهیه و تولید برخی از انواع سیگارهای توسکانو از آنها استفاده می شوند .

در فرآوری توتون های مورد نیاز ، ابتدا مرحله تخمیر مرطوب انجام می گیرد ، فرآیندی خاص و منحصر به فرد که توسط این کمپانی مورد استفاده قرار می گیرد .

در طی این مرحله ، هم زمان با رطوبت مورد نیاز حرارتی که از سوختن چوب های بلوط و راش بدست می‌آید در دیگهای مخصوص در زمانی در حدود یک ماه به برگها داده می‌شود ، در طی این زمان و پروسه عمل آوری ، میزان دما و رطوبت لازم به طور دقیق تحت کنترل می‌باشد .

معمولاً برای قسمت درونی سیگار از برگهای توتون کنتاکی ایتالیایی و آمریکایی شمالی استفاده می شود .

در ساخت سیگار های توسکانلو نیز از ترکیبی متشکل از توتون های کنتاکی ایتالیایی و آمریکای جنوبی و شرق دور ، استفاده می شور .

برخلاف سایر سیگار های مشابه ، سیگارهای ساخت این کمپانی از دو لایه درونی و بیرونی تشکیل شده اند و خبری از لایه میانی در ساختار آنها نیست .

سیگارهای ساخت این شرکت به دو صورت دست پیچ در مورد سیگار های خاص و لیمیتد و ماشینی در مورد سایر تولیدات ، تهیه می شوند .

سیگارهای تولید شده توسط این شرکت دارای فرم و ظاهری خاص و منحصر به فرد می‌باشند که به اصطلاح Perfecto نامیده می شود .

سیگارهای توسکانلو نیز با همان فرمت سیگارهای توسکانو هستند که از وسط به دو نیم برش خورده اند و آماده مصرف می باشند که به اصطلاح به آن ها  Ammezzati میگویند .

از مشخصه‌های تولیدات این کمپانی و سیگارهای آن ، گیرایی و مقدار نیکوتین بالای آنهاست که تقریباً تمامی سیگار های تولیدی این شرکت از این خاصیت برخوردار هستند و به همین دلیل است که معمولاً سیگار های توسکانو به طور کامل اسموک نمی شوند و می توان آنها را برش داد و سیگار را در زمان دیگری مصرف کرد .

دیگر ویژگی سیگارهای توسکانو این است که به دلیل پروسه‌ خاص عمل آوری و ساخت و تولید آنها به اصطلاح به آنها سیگارهای خشک گفته می شود به این معنی که نیازی به نگهداری در هومیدور ندارند ، به دلیل ذات و پروسه عمل آوری خاص آنها ، در دمای اتاق می توان آنها را نگهداری کرد بدون نگرانی از اینکه رطوبت و کیفیت اسموک آنها پایین بیاید .

سیگار های توسکانو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.