سیگارت

در این مقاله می خوانید :

سیگارت

سیگار برگ بریده یا خردکردهٔ توتون که معمولاً در کاغذ نازک پیچیده شده‌است که برای «کشیدن دود» آن بکار می‌رود. سیگار به این معنی را فرنگی‌ها سیگارت می‌گویند و در اصطلاح آنها به آنچه ما سیگار برگ میگوئیم، سیگار اطلاق می‌شود.


طرز استفادهٔ آن این طور است که یک طرف آن را آتش می‌زنند، و از طرف دیگر (که معمولاً فیلتر دارد) هوا را به درون ریه‌ها می‌کشند (پُک زدن). نیکوتین موجود در دود تنباکو سبب مسمومیت خفیف و بروز حالت سرخوشی کوتاه‌مدت می‌شود. سیگار را با پیچیدن تنباکو در کاغذ سیگار که کاغذ نازکی است درست می‌کنند، و یا، در بیشتر موارد، سیگارهای آماده دارای نام تجاری ساخت کارخانه‌های تولید سیگارت را خریداری می‌کنند.1)

 توتون پس از برداشت و خشكانيدن به طريق آفتاب خشك ، هوا خشك و يا گرمخانه اي ، توسط كشاورزان عدل بندي مي گردد . ارزيابان خريد دخانيات پس از رويت توتون هاي محتوي عدل ، آنها را در 5 و 11 درجه ، بسته به تفكيك درجات از كشاورزان خريداري مي نمايند . عدلهاي روستايي پس از خريداري در انبارهاي مناطق جمع آوري و سپس جهت انجام عمليات جور و دسته بندی و تخمیر (Manipulation & Fermantation ) در توتونهاي ريز برگ (تيپ شرقي و نيمه شرقي) و همچنين عمليات دماركشي و دوباره خشک کنی ( ريدرائينگ Redrying ) در توتونهاي برگ درشت (تيپ غربي) به كارخانجات مربوطه ارسال مي دارند . كارخانجات مانيپولاسيون در شهرهاي گرگان ، ساري ، اروميه و خوي و كارخانجات ريدرائينگ در شهر رشت و گرگان فعاليت توليدي دارند .

سیگارت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.