پیپ فالکون

در این مقاله می خوانید :

باران ، الهام بخش ساخت پیپ فالکون :

در پیپ های چوبی معمول و مرسوم برایری , شیره حاصل از سوختن توتون به مرور در پایین آتشگاه و به اصطلاح در قسمت پاشنه آتشگاه روی هم انباشته میشود و از طریق خلل و فرج و روزنه های ساختار چوبی پیپ جذب می شود تا زمانی که برایر از نیکوتین و اسید و مواد حاصل از قطران حاصل از سوختن توتون اشباع میگردد و دیگر قادر به جذب بیشتر نخواهد بود؟
برای سالیان متمادی سازندگان پیپ به دنبال راه حلی برای رهایی از این مشکل و معضل شیره حاصل بودند و به نتیجه ای نرسیدند . در این راه ابتکاراتی هم کردند و دست به دامن گجت ها یا به اصطلاح افزودن قطعه هایی به ساختار معمول پیپ شدند ,که خب البته چندان جالب نمیشد !
تا اینکه فالکون با الهام از طبیعت و بدون استفاده از گجت های ذکر شده موفق به طراحی و ساخت پیپی شد بدون شیره و سبک تنها به وزن یک اونس !!!

نحوه عملکرد پیپ فالکون :

همانطور که هوای سرد , باعث تبدیل رطوبت موجود در ابر به مایع و باریدن باران میشود , در پیپ فالکون نیز قطعه فلزی سرد ( نسبت به کاسه پیپ ) که در انتهای کاسه بی انتهای پیپ قرار دارد و به تله شیره Goo_Trap  مشهور است , شیره موجود در دود حاصل از سوختن توتون را به مایع تبدیل کرده و قطره قطره در این قسمت جمع میشود .
آیا این روش کارآمد است …!؟
خودتان به سادگی میتوانید به پاسخ این پرسش دست پیدا کنید , کافی است بعد از مصرف پیپ به منظور تمیز کردن قسمت جمع آوری شیره آن را باز کنید و شاهد کارآمدی این سیستم باشید . به همین دلیل است که بعد از بارها استفاده از پیپ فالکون بازهم همان طعم اسموک اولیه را حس خواهید کرد.
مسئله دیگر اینکه تا زمانی که سطح شیره جمع شده  در قسمت مربوطه پایین تر از سطح پایینی سوراخ خروجی استم به سمت دهانی پیپ باشد, استم پیپ شما نیز همواره خشک و تمیز باقی میماند , به همین دلیل است که در پیپ های فالکون خبری از فیلتر و نخ تمیز کننده نیست …!

تمیز کردن پیپ فالکون :

ابتدا کاسه چوبی را با چرخاندن به سمت چپ از قسمت فلزی جدا کرده و سپس خاکستر موجود در کاسه را خالی کنید , توجه داشته باشید هیچگاه در حالتی که کاسه به قسمت فلزی متصل است اقدام به خالی کردن خاکستر نکنید.
سپس شیره جمع شده در قسمت goo—trap را خالی کنید و با دستمال تمیز کنید , میتوانید زیر شیر آب هم شستشو دهید .
مراحل تمیز کاری شاید دقایقی زمان ببرد ولی سعی کنید از اولین بار استفاده , اینکار را انجام دهید تا عادت کنید و همواره اسموک خشک و دلچسبی داشته باشید.

پیپ فالکون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.